Styczniowe spotkania na temat zagrożeń związanych z hazardem

Styczniowe spotkania na temat zagrożeń związanych z hazardem

Styczniowe spotkania na temat zagrożeń związanych z hazardem

Uczniowie siedzą w ławkach. Przed nimi stoją dwie ekspertki. Na ekranie wyświetlana jest prezentacja.
Licznie zgromadzeni uczniowie siedzą w ławkach. Przed nimi siedzi ekspertka.  Druga z ekspertek stoi z mikrofonem. Na ekranie wyświetlana jest prezentacja.
Uczniowie siedzą w ławkach. Przed nimi stoją dwie ekspertki. Na ekranie wyświetlana jest prezentacja.
  • Trenerki podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć" spotkały się z uczniami krośnieńskich szkół.
  • Akcja ma na celu informowanie o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

Podkarpacka KAS kontynuuje w tym roku szkolnym akcję edukacyjną dotyczącą zwalczania nielegalnego hazardu – „Hazard? Nie daj się wciągnąć!", która została objęta patronatem honorowym Minister Edukacji.

Tym razem ekspertki podkarpackiej KAS z Urzędów Skarbowych w Krośnie i Strzyżowie spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie oraz Zespołów Szkół nr 1 i 2 w Krośnie. Podczas zajęć wyjaśniały, jakie konsekwencje niesie za sobą nadmierne korzystanie z gier online przez dzieci i młodzież oraz jakie są zagrożenia związane z hazardem.

Podczas spotkań ponad 200 uczniów poznało pojęcie nielegalnego hazardu oraz dowiedziało się, że gry online mogą zawierać niebezpieczne elementy hazardu. Młodzież nauczyła się, jak rozpoznać mechanizmy uzależnień i gdzie szukać pomocy.

Lekcję urozmaiciły animacje i prezentacje „Hazard? Nie, daj się wciągnąć", dyskusje i „burza mózgów".

Jak w poprzednich edycjach, harmonogram spotkań przewidziany jest do końca roku szkolnego.

Hazard? Nie daj się wciągnąć!

To już 7. edycja akcji edukacyjnej, w ramach której pracownicy i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej KAS edukują młodzież z naszego województwa o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą hazard. Akcja prowadzona przez Krajową Administrację Skarbową od 2018 r. cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. W poprzednim roku szkolnym 2023/2024, pracownicy i funkcjonariusze SCS podkarpackiej KAS spotkali się z ponad 7,6 tys. uczniów.