Informacja dla osób z niepełną sprawnością ruchową
Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu posiada delegatury i oddziały celne. Poniżej przedstawiono dostępność architektoniczną poszczególnych lokalizacji, w których odbywa się obsługa Klienta.
Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu
Adres: Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, ul. Sielecka 9, 37-700 Przemyśl.
Budynek Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu położony jest
w południowo-wschodniej części miasta Przemyśla.
Do budynku można dojechać samodzielnie lub komunikacją miejską (linie nr 25, 27).
Istnieje możliwość zapewnienia osobie z niepełną sprawnością asysty w dostępie i poruszaniu się po budynku Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie z Sekretariatem, tel. 16 676 43 02.
Do budynku można wejść z osobą towarzyszącą i psem asystującym/przewodnikiem.
Przed frontem budynku znajduje się zatoka dla samochodów osobowych. Wejście do budynku od strony frontowej odbywa się po schodach.
Dla osób z niepełną sprawnością wejście do budynku odbywa się od strony parkingu wewnętrznego. Wjazd na parking odbywa się za zgodą służby ochrony ( po uzgodnieniu telefonicznym tel. 16 676 43 54).
Dla osób z niepełną sprawnością przygotowane są dwa miejsca parkingowe oznaczone kolorem niebieskim. Są one położone w bliskiej odległości od wejścia do budynku od strony parkingu wewnętrznego.
Wejście do budynku odbywa się schodami lub też bezstopniowym podjazdem dla osób z niepełną sprawnością. Przy wejściu został zainstalowany videodomofon.
Wejście do budynku odbywa się za zgodą służby dyżurnej lub poprzez kartę magnetyczną dla osób uprawnionych. Wejście do budynku od strony parkingu położone jest na poziomie minus jeden, na którym znajduje się sala konferencyjna. Po prawej stronie przy drzwiach wejściowych, wewnątrz budynku zamontowano tablicę tyflograficzną przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku. Na poziom zero (parter) można wjechać windą osobową, która jest dostosowana dla osób z niepełną sprawnością. Na poziomie zero znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełną sprawnością.
W budynku obowiązuje zasada, że funkcjonariusze/pracownicy odbierają z poziomu zero umówionych klientów urzędu.
Wejście do klatki schodowej, prowadzącej schodami na poszczególne kondygnacje przeznaczone jest wyłącznie dla osób uprawnionych, posiadających karty magnetyczne lub za uzasadnioną zgodą służby ochrony.
Wjazd na poszczególne kondygnacje z poziomu zero odbywa się windą osobową. Korzystają z niej osoby uprawnione lub za uzasadnioną zgodą służby dyżurnej. Szerokość korytarzy na poszczególnych kondygnacjach umożliwia bezproblemowe poruszanie się.
Na pierwszym piętrze budynku znajduje się toaleta, przystosowana dla osób z niepełną sprawnoscią i wyposażona w przewijak dla dzieci.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a (za wyjątkiem tablicy tyflograficznej) i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Rzeszowie
Adres: Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Rzeszowie
ul. Geodetów 1, 35-959 Rzeszów
Budynek w Rzeszowie, w którym mieści się Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy jest budynkiem wysokim piętnastokondygnacyjnym, który góruje nad sąsiednimi budynkami. Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu mieści się na ósmym, dziewiątym i częściowo na siódmym, dziesiątym i jedenastym piętrze tego budynku.
Budynek częściowo jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest na osiedlu Paderewskiego, otoczony ulicami: Geodetów, Paderewskiego, Rejtana, w sąsiedztwie Centrów Handlowych oraz Hipermarketu.
Do budynku można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linią 0A – przystanek: Rejtana/Paderewskiego 10 lub autobusem linią 0B przystanek: Rejtana Nowe Miasto 09.
Wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ul. Geodetów. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na wysokości około 2 m od poziomu chodnika, do których prowadzą schody wykonane z granitu płomieniowanego o chropowatej, antypoślizgowej powierzchni. Przy schodach prowadzących do wejścia zamontowane jest urządzenie, które pozwala na przetransportowanie wózka inwalidzkiego przez schody. Przed schodami zamontowany jest videodomofon. Osoba z niepełną sprawnością może go użyć w celu poproszenia o pomoc.
Bezpośrednio przed schodami do budynku znajduje się parking, na którym po lewej stronie są wydzielone i oznaczone miejsca postojowe przeznaczone dla osób z niepełną sprawnością. Służy on wszystkim podmiotom prowadzącym działalność w budynku i nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Po wejściu do budynku po lewej stronie znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełną sprawnością natomiast po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się recepcja/ochrona. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku oraz zgłosić potrzebę uzyskania pomocy. W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają z recepcji umówionych klientów urzędu.
Po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się Sala Obsługi Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie oraz Kancelaria Ogólna Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku, a następnie poruszać się po budynku poprzez trzy windy osobowe i jedną windę towarową. Szyby windowe oddzielone są od korytarzy drzwiami przeciwpożarowymi otwieranymi do środka. Tuż za drzwiami wejściowymi do budynku zamontowano tablicę tyflograficzną przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a (za wyjątkiem tablicy tyflograficznej) i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 145 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób z niepełną sprawnością.
Windy w budynku umożliwiają poruszanie się osób z niepełną sprawnością przy pomocy osób towarzyszących. Panel sterowniczy wind posiada oznaczenia w alfabecie Braille'a.
Toalety w budynku (za wyjątkiem toalety znajdującej się tuż za głównym wejściem do budynku) nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnością.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Uruchomienie systemu sygnalizacji pożarowej powoduje zjazd wind na parter i ich blokadę. Jedyną drogą ewakuacyjną pozostaje klatka schodowa, do której poprzez przedsionek prowadzą drzwi przeciwpożarowe otwierane na zewnątrz.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Jaśle
Adres: Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Jaśle ul. 3-go Maja 30, 38-200 Jasło.
Budynek w Jaśle jest częściowo przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest na osiedlu mieszkalnym pomiędzy blokami mieszkalnymi, a placówkami handlowymi. Budynek jest na działce narożnej dostępnej od dwóch stron, tj. od ul. W. Pola i od ul. 3-go Maja.
Do budynku w Jaśle można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Budynek jest budynkiem czteropiętrowym. Wejście do budynku usytuowane jest od ulicy W. Pola. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są bezpośrednio od strony miejsc parkingowych, przy placu manewrowym, po pokonaniu siedmiu schodów o wysokości 15 cm każdy. Równolegle jest możliwość skorzystania z podjazdu dla osób z niepełną sprawnością poruszających się na wózku inwalidzkim od miejsc parkingowych do drzwi wejściowych.
Na placu manewrowym znajduje się miejsce parkingowe wyznaczone dla osób z niepełną sprawnością.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu osób korzystających z wózka inwalidzkiego. Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest videodomofon. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników budynku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
Po wejściu do budynku znajduje się klatka schodowa nieprzystosowana dla osób z niepełną sprawnością (bez windy).
Pokój przesłuchań znajduje się na pierwszym piętrze budynku i jest możliwość poczekania, jest stolik i krzesła. W pokoju przesłuchań znajduje się biurkowa przegroda z pleksy, w której są otwory do podawania dokumentów. Na tej samej kondygnacji znajduje się ogólnodostępna toaleta, która nie jest przystosowana do wjazdu wózkiem inwalidzkim.
Każda kondygnacja oddzielona jest drzwiami pozwalającymi dostać się na poszczególne piętra budynku, przez które może przejechać osoba poruszjąca się na wózku, a następnie poruszać się po budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 215 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób z niepełną sprawnością. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się i są łatwe w utrzymaniu czystości. Przejścia z korytarza do pomieszczeń biurowych oddzielone są progami.
Toalety w budynku są ogólnodostępne, ale nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnością poruszających się na wózkach.
W budynku zainstalowany jest system alarmowy z powiadamianiem dźwiękowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze schody i drzwi otwierane na zewnątrz.
Do budynku i wszystkich dostępnych pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Tarnobrzegu
Adres: Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Tarnobrzegu ul. Wyspiańskiego 12
Budynek nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek otoczony jest ulicami: Wyspiańskiego, Targową, Tracza, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 4.
Do budynku można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linią A, oraz linią 10.
Budynek Urzędu jest budynkiem pięciokondygnacyjnym z dwoma wejściami. W jednej części budynku znajdują się punkty usługowe – wejście pierwsze od ul. Wyspiańskiego. Wejście drugie usytuowane nieco dalej, jest wejściem do Urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu oraz do Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, który znajduje się na czwartym piętrze. Chodnik usytuowany jest po jednej stronie ulicy wewnętrznej prowadzącej do budynku. Chodnik nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na wysokości ok. 0,5 metra od poziomu chodnika, do których prowadzą schody pokryte płytkami o chropowatej powierzchni. Dojście do drzwi wejściowych nie jest wyposażone w podjazd i windę dla osób z niepełną sprawnością.
Bezpośrednio przed schodami do budynku znajduje się parking, na którym wydzielono i oznaczono miejsce postojowe przeznaczone dla osób z niepełną sprawnoscią. Miejsce postojowe dla osób z niepełną sprawnością służy wszystkim podmiotom prowadzącym działalność w budynku i nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca.
Drzwi wejściowe w budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego jednak za drzwiami znajdują się schody nieprzystosowane dla osób z niepełną sprawnoscią. Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest videodomofon.
Po wejściu do budynku na wprost znajduje się recepcja/ochrona. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku oraz zgłosić potrzebę uzyskania pomocy.
Przed wejściem do klatki schodowej Urzędu zainstalowano sygnalizator dźwiękowy (dzwonek), za pomocą którego osoba z niepełną sprawnością, która potrzebuje pomocy w załatwieniu sprawy podatkowej może wezwać pomoc.
W budynku brak jest windy osobowej jak i towarowej. Na parterze budynku, przy pokoju do umawiania wizyt oraz na pierwszym piętrze przy wejściu na salę obsługi podatnika zostały zamontowane tablice tyflograficzne dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a (za wyjątkiem tablicy tyflograficznej) i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość min. 160 cm.
Toalety w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnością poruszających się na wózkach.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Przemyślu ul. Kamienny Most
Adres: Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Przemyślu
ul. Kamienny Most 6, 37-700 Przemyśl.
Budynek jest obiektem wynajmowanym.Pomieszczenia Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu znajdują się w prawym skrzydle budynku na trzecim piętrze. Budynek jest przystosowany do obsługi osób z niepełną sprawnością.
Budynek usytuowany jest w strefie centralnej miasta. Najbliższe otoczenie stanowią: budynki przychodni, dworzec PKS, tzw. „zielony rynek", hurtownie, sklepy oraz kamienice mieszkalne typu miejskiego.
Do budynku można się dostać korzystając z komunikacji miejskiej (linia nr 10) oraz komunikacji podmiejskiej, którą świadczą prywatni przewoźnicy oraz PKS sp. z o.o. z/s w Przemyślu. Przystanki komunikacji położone są przy ul. Sportowej – około 100 m od budynku oraz przy ul. Czarneckiego – również około 100 m. Przed budynkiem parkowanie pojazdów jest utrudnione, niemniej naprzeciw znajduje się prywatny parking płatny oraz parkingi miejskie – płatne.
Wejście do budynku dla osób z niepełną sprawnością znajduje się po lewej stronie budynku w postaci podjazdu asfaltowego. Po minięciu podjazdu wjeżdża się przez główne wejście do budynku, przy którym znajduje się stanowisko ochrony budynku. Na trzecie piętro można dotrzeć za pomocą schodów lub też widny osobowej, która jest przystosowana do obsługi osób z niepełną sprawnością. Po dotarciu na trzecie piętro należy skierować się w prawo w kierunku drzwi z kontrolą dostępu. Po otwarciu drzwi przez upoważnionego pracownika za pomocą karty dostępu przechodzi się do głównego korytarza, z którego prowadzą wejścia do pokoi biurowych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób z niepełną sprawnością na wózkach. Na terenie komórek posadzka jest wyłożona wykładziną PCV, która nie powoduje utrudnień w poruszaniu się i jest łatwa w utrzymaniu czystości.
Toaleta ogólnie w obrębie pomieszczeń biurowych nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
Do budynku i pomieszczeń zajmowanych przez komórki można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, ul. Zaciszna
Adres: Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, ul. Zaciszna 4, 37-700 Przemyśl
Budynek Delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu położony jest w strefie pośredniej miasta pomiędzy strefą śródmiejską i peryferyjną miasta.
Do budynku można dojechać samodzielnie. Przystanek komunikacji miejskiej położony jest w odległości około 150 m od budynku przy ul. Bohaterów Getta.
Budynek wybudowany w technologii mieszanej (część środkowa, do której od strony frontowej prowadzą obustronne schody żelbetowe wyłożone płytkami ceramicznymi, od centralnej części odchodzą skrzydła budynku konstrukcji drewnianej).
Przed budynkiem przy ul. Wojciecha Bogusławskiego zlokalizowane jest jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełną sprawnością.
Budynek nie jest wyposażony w udogodnienia dla osób z niepełną sprawnością.
Wejście do budynku odbywa się schodami, budynek jest natomiast wyposażony w transporter schodowy umożliwiający transport osób z niepełnosprawnością ruchową (po uzgodnieniu telefonicznym).Toalety w budynku są ogólnodostępne ale nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnością poruszających się na wózkach. Toaleta na parterze budynku wyposażona jest w przewijak dla dzieci. W budynku nie ma recepcji. Kancelaria mieści się na parterze budynku.
Przy wejściu do budynku od strony parkingu znajduje się poziome oznaczenie w alfabecie Braille'a (tablica tyflograficzna). W budynku brak jest oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Budynek wyposażony jest w system sygnalizacji pożarowej, droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze, schody i drzwi otwierane na zewnątrz.
Do budynku i jego pomieszczeń przeznaczonych dla obsługi stron można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Oddział Celny w Medyce, 37-732 Medyka
Adres: Oddział Celny w Medyce, 37-732 Medyka.
Budynek, w którym mieści się Oddział Celny zlokalizowany jest na terenie drogowego przejścia granicznego Medyka-Szeginie.
Obiekt jest wielofunkcyjny, trzykondygnacyjny.
Wjazd i wyjazd pojazdów z terenu przejścia granicznego regulują funkcjonariusze Straży Granicznej przy wykorzystaniu zapór drogowych. Dodatkowo wjazd do UE kontrolują funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowe po zakończonej kontroli za pomocą szlabanu, sygnalizacji świetlnej i progów zwalniających wchodzących w skład infrastruktury systemu Cyfrowa Granica.
Wjazd na parking wewnętrzny odbywa się przez szlaban sterowany elektronicznie za pomocą pilota lub za pomocą karty kontroli dostępu.
Dla osób z niepełną sprawnością znajduje się jedno miejsce parkingowe oznaczone kolorem niebieskim usytuowane na parkingu przy budynku Straży Granicznej.
Wejście główne do budynku znajduje się od strony północnej. Wejście do budynku możliwe jest również od strony południowej przez samozamykające się drzwi, które mogą być otwierane za pomocą karty magnetycznej przez osoby uprawnione.
Budynek posiada dwie klatki schodowe i jeden dźwig osobowo-towarowy.
Na parterze budynku znajdują się: m.in. pomieszczenia kasowe, sala odpraw, sala rewizyjna oraz pomieszczenia kierownika zmiany użytkowane przez Oddział Celny,
Na pierwszym piętrze znajdują się m.in. pomieszczenia biurowe użytkowane przez Oddział Celny.
Interesantom przybywającym do służb, instytucji i podmiotów funkcjonujących lub stale realizujących zadania w przejściu granicznym, funkcjonariusz Straży Granicznej wydaje przepustkę jednorazową.
Funkcjonariusz Straży Granicznej wydający przepustkę jednorazową informuje interesanta o sposobie i drodze dotarcia do wyznaczonego miejsca oraz o obowiązku noszenia wydanej przepustki w widocznym miejscu i zwrotu przepustki w miejscu jej wydania po zakończonej wizycie.
Pracownicy służb, instytucji i podmiotów funkcjonujących lub stale realizujących zadania w przejściu granicznym, mogą wjeżdżać lub wchodzić oraz przebywać w terytorialnym zasięgu przejścia wyłącznie na podstawie imiennie wystawionej przepustki stałej.
Budynek nie jest przystosowany dla osób z niepełną sprawnością.
Toalety w obrębie pomieszczeń biurowych nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnością poruszających się na wózkach.
Dostępne są toalety dla osób z niepełną sprawnością na terenie przejścia w:
- pawilonie autokarowym na kierunku wjazdowym do UE,
- na kierunku wejścia i wyjścia do UE przy budynku odpraw przejścia pieszego,
- na wjeździe do UE ruchem osobowym koło stanowiska odpraw nr 1 w budynku Straży Granicznej (klucz do toalety posiada funkcjonariusz SG na budce odpraw nr 1),
- na wyjeździe do UA przy wysokiej rampie budynku gospodarczego ZOPG.
Na stanowisku nr 9 kontrola osób i pojazdów/ruch osobowy znajduje się pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących lub niesłyszących korzystających z aparatu słuchowego, która pozwala na skuteczną komunikację osób niesłyszących w pomieszczeniach o różnym natężeniu szumów tła. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Oddział Celny w Korczowej
Adres: Oddział Celny w Korczowej, 37-552 Młyny.
Budynek, w którym mieści się Oddział Celny w Korczowej usytuowany jest na Drogowym Przejściu Granicznym w Korczowej i administrowany jest przez Zakład Obsługi Przejść Granicznych w Korczowej (jednostkę organizacyjną powołaną do wykonywania zadań Wojewody Podkarpackiego w zakresie obsługi przejść granicznych). Do budynku dojechać można samodzielnie. Nie ma możliwości dojazdu komunikacją publiczną. Budynek posiada dwa bezstopniowe wejścia. Po jednym od strony wjazdowej i wyjazdowej z RP. Wejście od strony wyjazdowej z RP jest ogólnodostępne, natomiast wejście od strony wjazdowej do RP odbywa się za zgodą Kierownika zmiany Służby Celno-Skarbowej/Straży Granicznej lub poprzez kartę magnetyczną dla osób uprawnionych. Istnieje możliwość wejścia z osobą towarzyszącą i psem asystującym/przewodnikiem. Za wejściem od strony wyjazdowej z RP znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełną sprawnością oraz klatka schodowa nieprzystosowana dla osób z niepełną sprawnością. Budynek nie posiada windy osobowej jak i towarowej. Istnieje możliwość zapewnienia pomocy osobie z niepełną sprawnością po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie, w godzinach pracy administracji Oddziału z Sekretariatem (tel. 166236401) lub całodobowo z Kierownikiem zmiany (tel. 166236402). Na terenie Drogowego Przejścia Granicznego w Korczowej znajdują się dwa oznakowane miejsca postojowe dla osób z niepełną sprawnością. Pierwsze (strona wyjazdowa z RP) znajduje się przy Budynku Głównym, drugie (ruch towarowy - strona przyjazdowa do RP) przy Budynku IV Mobilnego Referatu Realizacji, w którym znajduje się toaleta i natryski prysznicowe dla osób z niepełną sprawnością. Dodatkowe cztery toalety dla osób z niepełną sprawnością znajdują się na Platformie autostradowej, gdzie dokonywane są odprawy na kierunku przyjazdowym w ruchu osobowym. Dwie z nich umiejscowione są przy wjeździe na teren przejścia, pozostałe dwie w Budynku Odpraw Autokarów.
Na parterze budynku w pomieszczeniu wyznaczonym przez Zakład Obsługi Przejść Granicznych w Korczowej znajduje się miejsce obsługi osób ze szczególnymi potrzebami wyposażone m.in. w pętlę indukcyjną.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Oddział Celny w Budomierzu
Adres: Oddział Celny w Budomierzu, 37-625 Budomierz.
Budynek, w którym mieści się Oddział Celny w Budomierzu jest budynkiem dwukondygnacyjnym, Oddział Celny w Budomierzu mieści się na parterze oraz pierwszym piętrze tego budynku.
Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników budynku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
Budynek jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Do budynku można dojechać samodzielnie lub komunikacją miejską. Do budynku można wejść z osobą towarzyszącą i psem asystującym/przewodnikiem.
Na terenie przejścia granicznego znajduje się zatoczka dla pojazdów zlokalizowana na stronie wjazdowej do RP. Dla osób z niepełną sprawnością przygotowane jest jedno miejsce parkingowe oznaczone kolorem niebieskim.
Wjazd na zatoczkę odbywa się za zgodą Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie po wcześniejszym poinformowaniu Kierownika Oddziału Celnego w Budomierzu. Wejście do budynku odbywa się przy asyście funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej.
Budynek posiada dwa bezstopniowe wejścia. Po jednym od strony wjazdowej i wyjazdowej z RP.
Wejście do budynku położone jest na poziomie zero (parter). Na wyższe kondygnacje można wjechać windą osobową, która jest dostosowana dla osób z niepełną sprawnością. Na poziomie zero znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełną sprawnością.
Wejście do pomieszczeń Oddziału Celnego w Budomierzu na wymienione kondygnacje możliwe jest wyłącznie dla osób uprawnionych, posiadających karty magnetyczne lub za uzasadnioną zgodą. Szerokość drzwi oraz korytarzy na poszczególnych kondygnacjach umożliwia bezproblemowe poruszanie się. Przy wszystkich wejściach do budynków znajdują się poziome oznaczenia w alfabecie Braille'a. W budynku brak jest oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Miejsce Wyznaczone w Werchracie
Adres: Miejsce wyznaczone w Werchracie - Oddział Celny w Budomierzu, Stacja PKP, 37-622 Werchrata.
Budynek nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Budynek usytuowany jest bezpośrednio przy Stacji PKP w Werchracie Dojazd do budynku jest utrudniony i możliwy jest wyłącznie samochodem osobowym.
Bezpośrednio przed schodami do budynku znajduje się parking.
Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na wysokości około 2 m od poziomu, do których prowadzą schody. Dojście do drzwi wejściowych nie jest wyposażone w podjazd i windę dla osób z niepełną sprawnoscią.
Drzwi wejściowe do budynku nie są przystosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim. Korytarze w budynku mają szerokość umożliwiającą swobodne poruszanie się osób z niepełną sprawnością. Toalety w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnoscią.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a oraz w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu
Adres: ul. Czarnieckiego 10, 37-700 Przemyśl.
Obiekt użyczony, parterowy nie przystosowany dla potrzeb osób z niepełną sprawnością, bez dostępu dla klientów. Wejście do budynku poprzez kontrolę dostępu dla osób upoważnionych.
Oddział Celny w Malhowicach
Adres: Oddział Celny w Malhowicach, 37-733 Malhowice
Budynek, w którym mieści się Oddział Celny zlokalizowany jest na terenie drogowego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice. Obiekt jest wielofunkcyjny, dwukondygnacyjny. Oddział Celny w Malhowicach mieści się na parterze oraz pierwszym piętrze tego budynku. Do budynku można dojechać samodzielnie lub komunikacją miejską.
Wjazd i wyjazd pojazdów z terenu przejścia granicznego regulują funkcjonariusze Straży Granicznej przy wykorzystaniu zapór drogowych. Dodatkowo wjazd do UE kontrolują funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej po zakończonej kontroli za pomocą szlabanu oraz sygnalizacji świetlnej. Wjazd na parking wewnętrzny odbywa się przez szlaban sterowany elektronicznie.
Budynek posiada cztery bezstopniowe wejścia. Dwa od strony wjazdowej i jedno od strony wyjazdowej z RP oraz od wschodniej strony budynku, przy których zainstalowany jest wideomofon.
Wejścia do budynku zlokalizowane jest na poziomie zero (parter) i są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego, na klatce znajdują się schody. Szerokość drzwi oraz korytarzy na poszczególnych kondygnacjach umożliwia bezproblemowe poruszanie się. Na poziomie zero znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do budynku oraz jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Wejście do pomieszczeń Oddziału Celnego w Malhowicach na wymienione kondygnacje możliwe jest wyłącznie dla osób uprawnionych.
Na parterze budynku znajdują się: m.in. pomieszczenia kasowe oraz pomieszczenie do kontroli szczegółowej. Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia biurowe użytkowane przez Oddział Celny, sala konferencyjna/odpraw oraz biuro Kierownika Oddziału Celnego.
Interesantom przybywającym do służb, instytucji i podmiotów funkcjonujących lub stale realizujących zadania w przejściu granicznym, funkcjonariusz Straży Granicznej wydaje przepustkę jednorazową. Funkcjonariusz Straży Granicznej wydający przepustkę jednorazową informuje interesanta o sposobie i drodze dotarcia do wyznaczonego miejsca oraz o obowiązku noszenia wydanej przepustki w widocznym miejscu i zwrotu przepustki w miejscu jej wydania po zakończonej wizycie.
Oddział Celny Kolejowy Przemyśl Medyka
Adres: Oddział Celny Kolejowy Przemyśl - Medyka - stacja kolejowa Medyka, Dworzec Kolejowy, 37-373 Medyka.
Budynek Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka zlokalizowany jest w Stacji Granicznej Medyka, przez którą przebiega linia kolejowa łącząca Medykę – Przemyśl.
Do budynku można dojechać samodzielnie lub komunikacją publiczną - pociągiem osobowym. Teren wokół siedziby Oddziału jest nieogrodzony. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstw domowych w miejscowości Medyka oraz drogowego i pieszego przejścia granicznego w Medyce. Budynek jest dwukondygnacyjny. Na piętrze budynku znajdują się pomieszczenia Administracji Oddziału, do których prowadzi wejście od strony południowej przez klatkę schodową. Na parterze budynku znajdują się pomieszczenia użytkowane przez służbę zmianową, do których prowadzi wyjście od strony północnej oraz wyjście ewakuacyjne od strony wschodniej. Budynek nie jest wyposażony w udogodnienia dla osób z niepełną sprawnością - nie posiada podjazdu i windy dla osób z niepełną sprawnością.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a oraz brak jest oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek wyposażony jest w system sygnalizacji pożarowej, droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze schody i drzwi otwierane na zewnątrz.
Adres: Oddział Celny Kolejowy Przemyśl-Medyka – Pawilon Odpraw Międzynarodowych w Przemyślu, ul. Czarnieckiego 10, 37-700 Przemyśl
Obiekt Pawilonu Odpraw Międzynarodowych w Przemyślu mieści się w Przemyślu przy Stacji PKP Przemyśl Główny. Znajduje się tu pięć peronów. Przy peronie piątym znajduje się budynek odpraw tut. oddziału. Na perony prowadzi przejście podziemne, którym można przejść pod całą stacją. Między peronami 4 a 5 znajduje się także drugie przejście podziemne. Przejście podziemne jest wyposażone w podjazd i windę dla osób z niepełną sprawnością. Budynek jest jednokondygnacyjny i posiada dwa kilkustopniowe wejścia - jedno od strony peronu i drugie od ul. Czarnieckiego. Dojście do drzwi wejściowych jest wyposażone w podjazd dla osób z niepełną sprawnoscią. Budynek wyposażony jest w toaletę przystosowaną dla osób z niepełną sprawnością. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a oraz brak jest oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Budynek wyposażony jest w system sygnalizacji pożarowej, droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze schody i drzwi otwierane na zewnątrz.
Oddział Celny w Przemyślu
Adres: Oddział Celny w Przemyślu, Krówniki 180 , 37-700 Przemyśl
Budynek Oddziału Celnego w Przemyślu uwzględnia minimalne wymagania służące zapewnieniu dostępności architektonicznej osobom ze szczególnymi potrzebami. Obiekt usytuowany jest przy drodze miejskiej bez chodnika, ok. 350 metrów od ul. Lwowskiej, w sąsiedztwie firm i obiektów usługowych.
Do budynku Oddziału Celnego w Przemyślu najlepiej dojechać samochodem. Bezpośredni dojazd do obiektu środkami komunikacji publicznej jest utrudniony (najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w odległości ok. 400 m od obiektu). Budynek Oddziału Celnego w Przemyślu jest budynkiem jednopiętrowym. Przed budynkiem znajdują się dwa miejsca parkingowe oznakowane kolorem niebieskim, zarezerwowane dla osób z niepełnosprawnością. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na tym samym poziomie co chodnik, który posiada obniżenie umożliwiające przejazd wózka inwalidzkiego z parkingu. Po wejściu do budynku znajduje się przestronny hol z miejscami do siedzenia, z bezpośrednim dostępem m. in. do sali odpraw oraz sekretariatu. Na parterze znajduje się ogólnodostępna toaleta, z której mogą korzystać również osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach. Zainstalowana w budynku winda osobowa może obsługiwać osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach. Po wyjściu z windy dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, które może otworzyć upoważniony pracownik. Przez drzwi może przejechać osoba poruszająca się na wózku, a szerokie korytarze umożliwiają swobodne jej poruszanie się po obiekcie. Na piętrze znajduje się toaleta odpowiadająca potrzebom osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W obiekcie zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem dźwiękowym. Do budynku oraz jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem
Oddział Celny Pocztowy w Przemyślu
Adres: Oddział Celny Pocztowy w Przemyślu, ul. Adama Mickiewicza 15, 37-700 Przemyśl. Oddział Celny usytuowany jest w strefie centralnej miasta, której najbliższe otoczenie stanowi Sąd Rejowy w Przemyślu, kamienice mieszkalne oraz dworzec PKP Przemyśl Główny. Budynek jest obiektem wynajmowanym od Urzędu Poczty Polskiej 2 w Przemyślu. Pomieszczenia Oddziału Celnego Pocztowego w Przemyślu znajdują się w prawym skrzydle budynku, na pierwszym piętrze. Do budynku można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Dojazd możliwy jest autobusem MZK linią nr 1,2,12,16,18,20,25,oraz 28. Przystanek znajduje się przy ul. Mickiewicza, w odległości ok. 40 m od siedziby oddziału. Parkowanie pojazdów przed budynkiem jest utrudnione, niemniej w odległości ok. 150 m na Placu Legionów, znajduje się płatny parking (przy dworcu PKP Przemyśl-Główny). Obiekt nie jest przystosowany do obsługi osób z niepełną sprawnością. Obiekt bez dostępu dla osób z zewnątrz.
Oddział Celny w Jarosławiu
Adres: Oddział Celny w Jarosławiu, ul. Przemysłowa 2A, 37-500 Jarosław
Budynek Urzędu Celnego w Jarosławiu nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek mieści się przy ulicy Przemysłowej, bezpośrednio przylega do budynku Urzędu Skarbowego w Jarosławiu. Sąsiedztwo Oddziału Celnego to Urząd Skarbowy, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, Zakłady Mięsne oraz market spożywczo-przemysłowy.
Do budynku Oddziału Celnego można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Dojazd możliwy jest także autobusem MZK linią nr 15 oraz nr 9, przystanek na ul. Pruchnickiej.
Budynek Oddziału Celnego w Jarosławiu posiada trzy kondygnacje. Wejście główne do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ul. Przemysłowej. Przy ulicy znajduje się chodnik, który nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe znajdują się na wysokości około 1 m od poziomu chodnika. Wejście to nie jest przystosowane dla osób mających problemy z poruszaniem się. Do budynku brak jest podjazdu dla osób z niepełną sprawnością.
Naprzeciwko wejścia głównego do Urzędu, po przeciwnej stronie ulicy, znajduje się parking dla klientów Oddziału Celnego i Urzędu Skarbowego, na którym po lewej stronie wydzielone i oznaczone są dwa miejsca postojowe dla osób z niepełną sprawnością. Rezerwacja miejsc postojowych dla osób z niepełną sprawnością nie jest prowadzona.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Brak jest podjazdu dla osób mających problemy z poruszaniem się, pozwalającego na pokonanie schodów pomiędzy drzwiami wejściowymi, a pomieszczeniami, w których odbywa się obsługa interesantów.
Najbliższa toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełną sprawnością poruszających się na wózku inwalidzkim znajduje się w przylegającym budynku Urzędu Skarbowego.
W budynku brak jest windy, na wyższe kondygnacje można dostać się jedynie klatką schodową znajdującą się po prawej stronie wejścia głównego do budynku.
W budynku Oddziału Celnego brak jest oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Rzeszowie, ul. Przemysłowa 14
Adres:Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Rzeszowie,
ul. Przemysłowa 14, 35-959 Rzeszów a także Oddział Celny w Rzeszowie ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów
Budynek usytuowany jest przy ulicy Przemysłowej 14, przy ruchliwej ulicy, w sąsiedztwie wielu firm i hurtowni. W pobliżu budynku są przystanki autobusowe, kursują tutaj autobusy linii 17, 29, 39, 43, 49 i 59. Ponadto można dojechać samodzielnie i skorzystać z parkingu przy budynku, lub za placem rewizyjnym.
Budynek posiada sześć kondygnacji i częściowo jest dostosowany dla potrzeb osób z niepełną sprawnością. Na zewnątrz, przy wejściu głównym znajduje się winda, do samodzielnej obsługi. Drzwi wejściowe są podwójne, które trzeba otwierać samodzielnie. Przy głównych drzwiach wejściowych do budynku zainstalowano videodomofon. W przedsionku przy drugich drzwiach wejściowych, zamontowano tablicę tyflograficzną dla osób niewidzących z planem parteru budynku. W środku znajduje się winda, którą można dostać się na każde piętro. W drzwiach na poszczególnych kondygnacjach są progi, które mogą utrudniać przejazd osobie poruszającej się przy pomocy wózka inwalidzkiego, korytarze natomiast są szerokie, co pozwala na swobodne poruszanie się osób z niepełną sprawnością.
Na parterze budynku znajduje się ogólnodostępna toaleta, przystosowana dla osób z niepełną sprawnością i wyposażona w przewijak dla dzieci.
Przy budynku znajduje się parking, z wydzielonym miejscem dla osób z niepełną sprawnością i chodnik prowadzący do schodów wejściowych i do windy. Po drugiej stronie ulicy znajduje się parking dostępny dla klientów urzędu, jak i wszystkich firm mających w budynku swoją siedzibę.
W budynku nie ma recepcji. Kancelaria Delegatury i sekretariat Oddziału Celnego mieszczą się na pierwszym piętrze.
W przypadku potrzeby ewakuacji budynek nie jest wyposażony w system sygnalizacji pożarowej, w razie pożaru stosuje się instrukcję ppoż., stworzoną dla tego budynku, z którą zapoznani są wszyscy użytkownicy. W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących. W budynku zainstalowano system do porozumiewania się dla osób niedosłyszących. W holu, na parterze budynku umieszczono defibrylator.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Oddział Celny Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Adres:. Jasionka 942, 36-002 Jasionka
Oddział Celny Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znajduje się 14 km od centrum Rzeszowa, w miejscowości Jasionka.
Siedziba Oddziału mieści się w dwóch budynkach, biuro zlokalizowane jest w tzw. budynku administracyjnym Port Lotniczego, a pozostałe pomieszczenia znajdują się w budynku terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Do Oddziału można dojechać samodzielnie. Na parkingu wyznaczono miejsca parkingowe dla samochodów osób z niepełną sprawnością. Znajdują się one w niewielkiej odległości od Terminala. Można też skorzystać z komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy znajduje się przed wejściem do Terminala.
Linia 51 z lotniska do/z centrum (ul. Bardowskiego)
Linia 53 z lotniska do/z centrum (ul. Jana Kasprowicza)
Linia 224 z lotniska do/z centrum (Dworzec Autobusowy, ul. Artura Grottgera 1)
Linia 225 z lotniska do/z centrum (Dworzec Autobusowy, ul. Artura Grottgera 1)
Postój taksówek został umieszczony bezpośrednio przed wejściem do Terminala.
Wejścia do budynków, w których mieści się siedziba Oddziału przystosowane są dla osób z niepełną sprawnością (wjazd do terminala bezpośrednio z chodnika, do budynku administracyjnego wjazd bezstopniowym podjazdem dla osób z niepełną sprawnością).
Wejście do Oddziału w budynku administracyjnym odbywa się po uzyskaniu zgody Służby Ochrony Lotniska.
W obu budynkach można skorzystać z windy osobowej, dodatkowo w budynku terminala można skorzystać z toalet przystosowanych dla osób z niepełną sprawnością. W terminalu znajduje się pokój matki i dziecka.
Do budynku i pomieszczeń zajmowanych przez komórki można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Oddział Celny w Stalowej Woli
Adres: Oddział Celny w Stalowej Woli,ul. Kwiatkowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola
Budynek Oddziału Celnego w Stalowej Woli jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest na osiedlu fabrycznym, otoczony ulicami: Kwiatkowskiego, Centralnego Okręgu Przemysłowego, w sąsiedztwie Huty Stalowa Wola oraz jednej z firm.
Do budynku Oddziału Celnego w Stalowej Woli można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linią nr 12,15,18 – przystanek: Centralnego Okręgu Przemysłowego lub przystanek: Kwiatkowskiego Ambulatorium.
Budynek Oddziału jest budynkiem parterowym. Wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ronda poprzez plac manewrowy. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są bezpośrednio od miejsc parkingowych przy placu manewrowym. Znajduje się tu również miejsce parkingowe dla osób z niepełną sprawnością.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu osoby poruszającej się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez obsługę budynku/ochronę budynku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
Po wejściu do budynku znajduje się poczekalnia z miejscami do siedzenia. Poczekalnia oddzielona jest od Sali Obsługi przegrodami ze szkła sięgającymi sufitu, w której znajdują się otwory do podawania dokumentów. W poczekalni znajduje się również ogólnie dostępna toaleta przystosowana do wjazdu wózkiem inwalidzkim.
Dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku, a następnie poruszać się po budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób z niepełną sprawnością. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się i są łatwe w utrzymaniu czystości.
Toaleta ogólnie dostępna w budynku jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
W budynku zainstalowany jest system alarmowy z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez poczekalnię i przedsionki przez drzwi otwierane na zewnątrz.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku zamontowano ulatwienia dla osób niedosłyszących.
Oddział Celny w Mielcu
Adres: Oddział Celny w Mielcu, ul. Wojska Polskiego 2a, 39-300 Mielec
Budynek Oddziału Celnego w Mielcu jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej Mielec, przy ulicy Wojska Polskiego 2A
Do budynku Oddziału Celnego w Mielcu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest liniami autobusowymi nr 3,4,5,7,21,22,23,24,25,28,48
Dostęp do Oddziału Celnego jest możliwy dla osób z niepełną sprawnością poruszających się np. na wózkach inwalidzkich. Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu osoby poruszającej się przy pomocy wózka inwalidzkiego.
Budynek Oddziału Celnego w Mielcu jest budynkiem jednopiętrowym. Wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ul. Wojska Polskiego. Przed budynkiem znajduje się parking na około 20 samochodów osobowych, jak również jedno miejsce parkingowe zarezerwowane dla osób z niepełną sprawnością. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na tym samym poziomie co chodnik, który posiada również obniżenie dla wózków z parkingu.
Po wejściu do budynku znajduje się przestronny hol (około 30m2), z którego jest bezpośredni dostęp do Oddziału.
Pokój Kierownika Oddziału znajduje się na pierwszym piętrze, na który prowadzą szerokie schody o antypoślizgowej powierzchni. Jednakże schody nie są wyposażone w windę dla osób z niepełną sprawnością. Wszystkie jednak sprawy można załatwić na parterze Oddziału z udziałem Kierownika Oddziału. Sala odpraw oraz Sala Obsługi Klienta znajduje się na parterze.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 145 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób z niepełną sprawnością.
Toalety w budynku (na parterze) są przystosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnością.
W budynku znajduje się sala konferencyjna do organizacji wydarzeń, brak jest jednak możliwości dostępu dla osób z niepełną sprawnością (sala znajduje się na piętrze budynku).
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem dźwiękowym. W budynku zamontowano pętlę indukcyjną.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Oddział Celny w Dębicy
Adres: Oddział Celny w Dębicy, ul. Transportowców 5, 39-200 Dębica
Budynek Budynek oddziału jest obiektem wynajmowanym i jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest we wschodniej części miasta, wjazd na ul. Transportowców od ulicy Sandomierskiej bądź od ulicy Drogowców.
Do Oddziału można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Dojazd z centrum miasta możliwy jest autobusami MPK w Dębicy liniami 1, 2, 5 – przystanek: Transportowców I.
Wejście do Oddziału Celnego znajduje się w zachodniej części budynku. Podjazd do Oddziału wykonany z kostki granitowej umożliwia swobodny dojazd do drzwi wejściowych. Drzwi przystosowane są do przejazdu wózka inwalidzkiego.
Przy budynku Oddziału znajduje się parking z wieloma miejscami do parkowania, lecz nie ma miejsca wyznaczonego dla osób z niepełną sprawnością.
Po wejściu do budynku znajduje się poczekalnia z miejscami do siedzenia. Poczekalnia oddzielona jest od sali obsługi klienta szklaną ścianką oraz przeszkolonymi drzwiami. Po wejściu na salę obsługi klienta dalsze przejście na teren oddziału zabezpieczone jest ladą o wysokości około 120 cm oraz taśmą ograniczającą dostęp. Nie ma możliwości swobodnego poruszania się po pozostałej części Oddziału, z wyjątkiem przejścia do Kierownika Oddziału.
Toaleta dla klientów dostępna jest od strony południowej budynku, wejście do agencji celnej. Nie jest ona przystosowana do korzystania przez osoby z niepełną sprawnością poruszające się na wózku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W oddziale w sali obsługi klienta działa pętla indukcyjna. Urządzenie to może być używane podczas wizyt osób niedosłyszących.
W budynku istnieje alternatywna droga ewakuacyjna w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego.
Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno –Skarbowego w Krośnie, ul. Pużaka 18
Adres: Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno –Skarbowego w Krośnie, ul. Pużaka 18, 38-400 Krosno.
Budynek Delegatury nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności
w poruszaniu się.
Na wyposażeniu budynku znajduje się schodołaz przeznaczony do transportu osób, które mają trudności w poruszaniu się. Budynek usytuowany jest na terenie dawnego Zakładu Fabryki Obuwia Sportowego, w sąsiedztwie firm.
Bezpośrednio przy budynku Delegatury w Krośnie nie ma przystanku komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek znajduje się na ulicy Leopolda Okulickiego linii 2, 20, oddalony o 300 m od budynku.
Budynek Delegatury jest budynkiem dwupiętrowym z podpiwniczeniem. Wejście główne do budynku usytuowane jest od ulicy Pużaka. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe główne do budynku są w pobliżu miejsc parkingowych. Znajduje się tu również miejsce parkingowe dla osób z niepełną sprawnością.
Do budynku wchodzi się po schodach (siedem 7 stopni), które wyposażone są po obu stronach w poręcze ułatwiające wejście do budynku. Przed schodami wejściowymi na lewej poręczy znajduje się videodomofon połączony z sekretariatem. Brak podjazdu dla osób z niepełną sprawnością i windy w budynku. Przy schodach prowadzących do wejścia zamontowane jest urządzenie, które pozwala na przetransportowanie wózka inwalidzkiego przez schody tzw. schodołaz.
Po wejściu do budynku znajduje się korytarz z tablicami informacyjnymi. Na parterze mieści się Sala Konferencyjna, pokoje komórki Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku,
Na pierwszym piętrze znajduje się sekretariat Delegatury, pokój Zastępcy Naczelnika Podkarpackiego Urzędu Celno – Skarbowego w Przemyślu, pokoje Referatu Wsparcia oraz Graniczny, pokoje pracowników Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, poczekalnia z sofą, fotelami i stołem.
Na drugim piętrze znajdują się pokoje komórki Dochodzeniowo-Śledczej, pokoje komórki Postepowania Celnego, pokoje komórki Kontroli Celno-Skarbowej i Postępowania Podatkowego oraz poczekalnia z krzesłami.
W budynku są oznaczenia dróg ewakuacyjnych w alfabecie Braille'a oraz w sekretariacie i pokoju przesłuchań są zainstalowane pętle indukcyjne. Korytarze w budynku mają szerokość 150 cm. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się i są łatwe w utrzymaniu czystości.
Toalety w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełną sprawnością.
W budynku nie jest zainstalowany system alarmowy z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze schody do czterech wyjść ewakuacyjnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Oddział Celny w Krośnie
Adres: Oddział Celny w Krośnie, ul. Tysiąclecia 38, 38-400 Krosno
Budynek Oddziału Celnego w Krośnie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest przy ulicy Tysiąclecia 38, w sąsiedztwie Huty Szkła.
Do budynku Oddziału Celnego w Krośnie można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest autobusem linią nr K, 2, 5, 12, 16, 23 – przystanek: Huta Szkła.
Budynek Oddziału jest budynkiem dwupiętrowym. Główne wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ulicy Tysiąclecia. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są bezpośrednio od miejsc parkingowych, przeznaczonych dla pracowników Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie. Plac manewrowy znajduje się z drugiej strony budynku. Tam też wyznaczone są miejsca parkingowe dla interesantów.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość wjazdu od strony placu manewrowego po uprzednim wciśnięciu dzwonka.
Po wejściu do budynku znajduje się poczekalnia z miejscami do siedzenia. Poczekalnia oddzielona jest od Sali Obsługi przegrodami ze szkła sięgającymi sufitu, w której znajdują się otwory do podawania dokumentów.
Dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się po budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób z niepełną sprawnością poruszających się na wózkach. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się i są łatwe w utrzymaniu czystości. Toaleta nie jest przystosowana do potrzeb osób z niepełną sprawnością. W Oddziale Celnym w Krośnie jest pętla indukcyjna. W budynku zainstalowany jest system alarmowy z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez poczekalnię i przedsionki przez drzwi otwierane na zewnątrz.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Oddział Celny w Krościenku
Adres: Oddział Celny w Krościenku, 38-700 Ustrzyki Dolne. Budynek Oddziału Celnego w Krościenku położony jest na terenie przejścia granicznego w Krościenku.
Do budynku można dojechać wyłącznie własnym transportem, brak komunikacji miejskiej.
Istnieje możliwość zapewnienia osobie z niepełną sprawnością asysty w dostępie i poruszaniu się po budynku Oddziału Celnego w Krościenku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie z sekretariatem Oddziału, tel. 13 46 58 700 lub Kierownikiem Zmiany, tel. 13 46 58 702.
Do budynku można wejść z osobą towarzyszącą i psem asystującym/przewodnikiem.
Na terenie przejścia granicznego w pobliżu budynku głównego znajduje się parking dla samochodów osobowych.
Wejście do budynku głównego, w tym pomieszczeń do obsługi interesantów odbywa się schodami lub też bezstopniowym podjazdem dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku inwalidzkim.
Nie wyodrębniono miejsc parkingowych przeznaczonych tylko dla osób z niepełną sprawnością.
Wejście do pomieszczeń służbowych, poza salą odpraw w budynku głównym odbywa się wyłącznie za zgodą kierownika zmiany lub poprzez kartę magnetyczną dla osób uprawnionych.
W budynku obowiązuje zasada, że funkcjonariusze odbierają z poziomu zero umówionych klientów oddziału.
Wejście do klatki schodowej, prowadzącej schodami na poszczególne kondygnacje przeznaczone jest wyłącznie dla osób uprawnionych, posiadających karty magnetyczne lub za uzasadnioną zgodą kierownika zmiany.
Szerokość korytarzy na poszczególnych kondygnacjach umożliwia bezproblemowe poruszanie się.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Na poziomie zero znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.