Informacja dla osób z niepełną sprawnością ruchową
Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, ul. Sielecka
Adres:
Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, ul. Sielecka 9, 37-700 Przemyśl
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe (zatoka przed frontem budynku). Bezpośrednio przed wejściem służbowym do budynku od strony parkingu wewnętrznego znajdują się dwa miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku oznaczone kolorem niebieskim. Wjazd na parking wewnętrzny odbywa się za zgodą służby ochrony (po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym - tel. 16 676 43 54). Za bramą wjazdową na parking wewnętrzny, po lewej stronie, w pierwszym rzędzie stanowisk postojowych znajduje się stojak na rowery.
- komunikacją miejską – do urzędu można dojechać liniami autobusowymi nr 25, 27) – najbliższy przystanek autobusowy to przystanek „Izba Celna", znajdujący się około 20 m od budynku urzędu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Główne wejście do budynku jest usytuowane od strony frontu. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej, natomiast schody prowadzące do wejścia głównego z kostki granitowej. Chodniki nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzą dwa, oddalone od siebie w odległości 40 m wejścia: główne i wejście służbowe od strony parkingu wewnętrznego:
- wejście główne – drzwi szklane nieoznaczone kontrastową taśmą. Prowadzą do nich schody, wyposażone w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.
- wejście od strony parkingu wewnętrznego – odbywa się schodami lub też bezstopniowym podjazdem dla osób z niepełnosprawnością, przez podwójne, ręcznie otwierane drzwi (wejście osób uprawnionych za zgodą służby dyżurnej lub przy użyciu karty magnetycznej). Dla osób ze szczególnymi potrzebami, przed wejściem, zamontowany jest videodomofon ułatwiający komunikację z pracownikiem ochrony.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 200 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Osoby z niepełnosprawnością mogą swobodne poruszać się w obrębie poziomu -1 (wejście służbowe do budynku od strony parkingu wewnętrznego) i poziomu -0 (parter). Z poziomu - 1, na poziom 0 (parter) osoba poruszająca się na wózku może wjechać windą osobową. Wejście na piętra jest możliwe po schodach. Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Pierwszy i ostatni stopień schodów prowadzących na każde z pięter oznaczony jest kontrastowymi pasami.
Alternatywnie: w budynku jest winda. Panel sterowniczy windy posiada oznaczenia w alfabecie Braille'a. Obrys wewnętrzny windy nie został oznakowany kontrastowymi liniami. Winda nie jest wyposażona w komunikaty głosowe.
W budynku, na poziomie-0 (parter), obok tablicy ogłoszeniowej znajduje się stolik oraz 2 miejsca odpoczynku.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta na parterze oraz pierwszym piętrze przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się przy pomocy wózka. W toalecie na pierwszym piętrze znajduje się stanowisko do przewijania niemowląt.
Pozostałe informacje o budynku
Tuż za drzwiami wejściowymi do budynku od strony parkingu wewnętrznego zamontowano po prawej stronie na ścianie tablicę tyflograficzną przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają umówionych gości i klientów urzędu.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnościami po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby w sposób telefoniczny na nr 16 676 43 02 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail): podkarpacki.ucs@mf.gov.pl
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem do budynku od strony parkingu wewnętrznego znajdują się dwa miejsca postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.
Miejsca parkingowe można zarezerwować.
Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością są w bliskiej odległości od podjazdu przeznaczonego dla osób poruszających się na wózku, prowadzącego bezpośrednio do wejścia do budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Uruchomienie systemu sygnalizacji pożarowej powoduje zjazd wind na parter i ich blokadę.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Rzeszowie
Adres:
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Rzeszowie
ul. Geodetów 1, 35-959 Rzeszów
Budynek w Rzeszowie, w którym mieści się Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy jest budynkiem wysokim, piętnastokondygnacyjnym, góruje nad sąsiednimi budynkami. Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy mieści się na ósmym, dziewiątym i częściowo na czwartym, siódmym i dziesiątym piętrze tego budynku.
Jak dojechać do urzędu
Do budynku można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu - w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, płatne i niepłatne miejsca parkingowe.
- komunikacją miejską - dojazd linią autobusową 0A – przystanek: Rejtana/Paderewskiego 10 (przystanek znajduje się około 350 metrów od budynku urzędu) lub linią autobusową nr 0B przystanek: Rejtana Nowe Miasto 09 (przystanek znajduje się około 400 metrów od budynku urzędu).
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście główne do budynku jest usytuowane bezpośrednio od ul. Geodetów 1.
Po obydwu stronach ulicy Geodetów 1 znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Bezpośrednio przed schodami do budynku znajduje się parking, na którym po lewej stronie znajduje się wydzielone i oznaczone na niebiesko miejsce postojowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Na wprost miejsca parkingowego, na murku przy schodowym znajduje się wideomofon do komunikacji z recepcją/ochroną.
Drzwi wejściowe do budynku są szklane, oznaczone żółtą taśmą, otwierają się automatycznie. Usytuowane są na wysokości ok. 2 m od poziomu chodnika. Do drzwi prowadzą schody, oznaczone kontrastowo na pierwszym i ostatnim schodku, wykonane z granitu płomieniowanego o chropowatej, antypoślizgowej powierzchni. Dojście do drzwi wejściowych wyposażone jest w platformę przyschodową dla osób z niepełnosprawnością, zlokalizowaną po prawej części schodów.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka. Po wejściu do budynku, tuż za toaletą znajdują się kolejne drzwi - otwierane ręcznie.
Dalej, po prawej stronie od wejścia głównego, znajduje się recepcja/ochrona. Można w niej uzyskać niezbędne informacje, jak poruszać się po budynku oraz zgłosić potrzebę uzyskania pomocy. Po lewej stronie znajduje się Kancelaria Ogólna Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Sala Obsługi Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie.
Dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba poruszająca się przy pomocy wózka, a następnie poruszać się po budynku poprzez trzy windy osobowe i jedną windę towarową.
Do budynku można wejść również od strony wschodniej, jednak jest to wejście z ograniczonym dostępem, wyłącznie dla osób uprawnionych. Do drzwi prowadzą schody, oznaczone kontrastowo.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 145 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
Windy w budynku umożliwiają poruszanie się osób korzystających z wózka przy pomocy osób towarzyszących. Panel sterowniczy wind posiada oznaczenia w alfabecie Braille'a. Winda nie jest wyposażona w komunikaty głosowe. Obrys wewnętrzny wind został oznakowany żółtymi liniami. Szyby windowe oddzielone są od korytarzy drzwiami przeciwpożarowymi otwieranymi do środka.
Po wyjechaniu windą na piętra: od 1 wzwyż, osoba poruszająca się przy pomocy wózka może dalej przejechać korytarzem. Utrudnieniem jest łącznik pomiędzy korytarzami posiadający próg w postaci pojedynczego stopnia około 3-6 cm poniżej poziomu, oznakowany taśmą żółto-czarną. Łącznik prowadzi do schodów ewakuacyjnych.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów w budynku oznaczone są taśmą żółto-czarną.
Sala obsługi
Po lewej stronie od wejścia głównego do budynku znajduje się Kancelaria Ogólna Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Sala Obsługi Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie, do której prowadzą drzwi otwierane ręcznie, przystosowane do przejazdu wózka.
W Kancelarii Ogólnej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie można złożyć osobiście dokumenty oraz zgłosić potrzebę uzyskania pomocy.
Stanowisko obsługi w Kancelarii ma wysoką ladę, która nie jest dostosowana do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, zwłaszcza poruszających się przy pomocy wózka.
W Kancelarii znajduje się stolik z regulowaną wysokością blatu, zapewniający komfort użytkowania dla osób o różnym wzroście lub poruszających się przy pomocy wózka. Jest także ławka, na której klient z ze szczególnymi potrzebami może odpocząć.
Stanowisko w Kancelarii jest wyposażone w pętlę indukcyjną.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełną sprawnością
Toalety w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, za wyjątkiem toalety na parterze budynku. W toaletach brak jest stanowiska do przewijania niemowląt.
Pozostałe informacje o budynku
Na parterze w budynku zastosowano żółtą kolorystykę ułatwiającą osobom słabowidzącym orientację w przestrzeni. Trasy komunikacyjne oznaczono poziomymi żółtymi liniami. Również filar na parterze w budynku oraz szklane drzwi w budynku oznaczono tym kolorem.
Tuż za drzwiami wejściowymi do budynku zamontowano tablicę tyflograficzną przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku, za wyjątkiem pomieszczeń Kancelarii Ogólnej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie oraz Sali Obsługi Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie, obowiązuje zasada, że pracownicy lub funkcjonariusze SCS osobiście odbierają z recepcji umówionych gości i klientów urzędu.
Istnieje możliwość zapewnienia osobie z niepełnosprawnością asysty w dostępie i poruszaniu się po budynku, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby na adres poczty elektronicznej( e-mail): podkarpacki.ucs@mf.gov.pl
W budynku nie ma dźwiękowego systemu nawigacji dla osób niewidomych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełną sprawnością
Bezpośrednio przed schodami prowadzącymi do wejścia głównego do budynku znajduje się parking, na którym po lewej stronie znajduje się wydzielone i oznaczone na niebiesko miejsce postojowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Miejsca tego nie można zarezerwować.
Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością od chodnika oddziela około 5 cm krawężnik.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Uruchomienie systemu sygnalizacji pożarowej powoduje zjazd wind na parter i ich blokadę. Jedyną drogą ewakuacyjną pozostaje klatka schodowa, do której poprzez przedsionek prowadzą drzwi przeciwpożarowe otwierane ręcznie na zewnątrz.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Jaśle
Adres:
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Jaśle ul. 3-go Maja 30, 38-200 Jasło.
Budynek usytuowany jest na osiedlu mieszkalnym pomiędzy blokami a placówkami handlowymi, znajduje się na działce narożnej dostępnej od dwóch stron, tj. od ul. W. Pola i od ul. 3-go Maja, posiada 4 kondygnacje.
Jak dojechać do urzędu
Do budynku można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu - bezpośrednio przy budynku znajduje się parking w tym jedno miejsce parkingowe oznaczone kolorem niebieskim przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej oraz w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne niepłatne miejsca parkingowe
- komunikacją miejską - najbliższy przystanek autobusowy znajduje się około 100 metrów od budynku umiejscowiony przy ulicy 3-go Maja, na którym zatrzymują się autobusy podmiejskie natomiast dworzec autobusowy i dworzec PKP znajdują się przy ulicy Dworcowej 3 około 400 metrów od budynku urzędu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku usytuowane jest od ulicy W. Pola.
Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.
Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są bezpośrednio od strony miejsc parkingowych, przy placu manewrowym, po przejściu siedmiostopniowych schodów o wysokości 15 cm każdy.
Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku mają możliwość skorzystania z podjazdu prowadzącego bezpośrednio od miejsc parkingowych do drzwi wejściowych.
Szklane drzwi wejściowe do budynku nie są oznaczone taśma kontrastową są przystosowane do przejazdu osób korzystających z wózka inwalidzkiego. Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest wideomofon.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Po wejściu do budynku znajduje się klatka schodowa nieprzystosowana dla osób z niepełnosprawnością (bez windy). Z klatki schodowej do pokoju przesłuchań prowadzą schody. Pokój przesłuchań znajduje się na pierwszym piętrze budynku – tam znajdują się miejsca odpoczynku (stolik i krzesła). W pokoju przesłuchań znajduje się biurowa osłona/panel z pleksy, w której są okienka do podawania dokumentów.
Na pierwszym piętrze znajduje się ogólnodostępna toaleta, która nie jest przystosowana dla osób poruszających się przy pomocy wózka inwalidzkiego.
Każda kondygnacja oddzielona jest szklanymi drzwiami nieoznaczonymi taśmą kontrastową pozwalającymi dostać się na poszczególne piętra budynku, przez które może przejechać osoba poruszająca się na wózku, a następnie poruszać się po kondygnacji.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 215 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością.
Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się.
Przejścia z korytarza do pomieszczeń biurowych oddzielone są progami o wysokości 3 cm.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami. Wejście na piętra jest możliwe wyłącznie po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toalety w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
Za drzwiami wejściowymi do budynku po lewej stronie znajduje się tablica tyflograficzna przedstawiająca w sposób wizualny i dotykowy informację na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku.
Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników budynku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełną sprawnością
Na placu manewrowym znajduje się miejsce parkingowe wyznaczone dla osoby z niepełnosprawnością. Miejsca tego nie można zarezerwować.
Z miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością można bezpośrednio bez różnicy poziomów wjechać podjazdem pod drzwi wejściowe budynku urzędu.
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Tarnobrzegu
Adres:
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Tarnobrzegu ul. Wyspiańskiego 12
Budynek pięciokondygnacyjny, otoczony ulicami: Wyspiańskiego, Targową, Tracza, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 4.
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. Z tyłu budynku znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością prowadzące do podjazdu, na którym znajduje się winda-platforma umożliwiająca przemieszczenie osoby niepełnosprawnej na parter budynku.
- komunikacją miejską – do budynku można dotrzeć liniami autobusowymi nr A i 10, najbliższy przystanek autobusowy to Wyspiańskiego Urząd Skarbowy 02, znajdujący się około 40 m od budynku urzędu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Do budynku można wejść poprzez:
- wejście od ul. Wyspiańskiego do części budynku, w której znajdują się punkty usługowe
- wejście do Urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu oraz do Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, który znajduje się na czwartym piętrze w budynku
- wejście z tyłu budynku na parter, po zaparkowaniu na miejscu postojowym dla osób niepełnosprawnych, oznaczonym kolorem niebieskim, skorzystaniu z windy-platformy przeznaczonej do transportu osoby niepełnosprawnej
Chodnik usytuowany jest po jednej stronie ulicy wewnętrznej prowadzącej do budynku. Chodnik nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku od ul. Wyspiańskiego znajdują się na wysokości ok. 0,5 metra od poziomu chodnika, do których prowadzą schody pokryte płytkami o chropowatej powierzchni. Drzwi wejściowe w budynku są przystosowane do przejazdu wózka, jednak za drzwiami znajdują się schody nieprzystosowane dla osób z niepełnosprawnością.
Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest videodomofon.
Po wejściu do budynku na wprost znajduje się recepcja/ochrona. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku oraz zgłosić potrzebę uzyskania pomocy.
Przed wejściem do klatki schodowej Urzędu zainstalowano sygnalizator dźwiękowy (dzwonek), za pomocą którego osoba z niepełnosprawnością, która potrzebuje pomocy w załatwieniu sprawy podatkowej może wezwać pomoc.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość min. 160 cm.
Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Na parterze w budynku są miejsca odpoczynku (krzesła), które mogą stanowić pomoc w pokonywaniu znacznych odległości.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów (pierwszy i ostatni) są oznaczone kontrastowymi pasami. Wejście na piętra jest możliwe po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta na parterze przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością.
Pozostałe toalety w budynku nie są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach.
Pozostałe informacje o budynku
Na parterze budynku, przy pokoju do umawiania wizyt oraz na pierwszym piętrze przy wejściu na salę obsługi podatnika zostały zamontowane tablice tyflograficzne dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają umówionych gości i klientów urzędu.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnościami po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby na adres poczty elektronicznej( e-mail): podkarpacki.ucs@mf.gov.pl
W budynku nie ma dźwiękowego systemu nawigacji dla osób niewidomych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem do budynku z tyłu (ok. 40 m od wejścia od ul. Wyspiańskiego) znajduje się wydzielone i oznaczone na niebiesko miejsce postojowe przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością. Bezpośrednio z parkingu osoba ta może skorzystać z windy-platformy w celu wejścia do środka budynku (na parter)
Miejsce parkingowe nie można zarezerwować.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Przemyślu ul. Kamienny Most
Adres:
Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu, budynek w Przemyślu
ul. Kamienny Most 6, 37-700 Przemyśl.
Pomieszczenia Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wynajmowane w budynku przy ul. Kamienny Most 6 (prawe skrzydło budynku na trzecim piętrze) – budynek usytuowany jest w centrum miasta. Najbliższe otoczenie stanowią: budynki przychodni, dworzec PKS, tzw. „zielony rynek", hurtownie, sklepy oraz kamienice mieszkalne typu miejskiego.
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w okolicy budynku znajdują się ogólnodostępne, płatne miejsca parkingowe (parking prywatny i miejski). Bezpośrednio przed wejściem brak jest miejsca parkingowego dla osoby z niepełnosprawnością. Przed wejściem do budynku znajduje się stojak na rowery.
- komunikacją miejską lub podmiejską – najbliższe przystanki autobusowe znajdują się: przy ul. Sportowej (SPORTOWA-PRZYCHODNIA - linia autobusowa nr 10) oraz przy ul. Czarnieckiego (usługi komunikacyjne świadczone przez prywatnych przewoźników oraz PKS sp. z o.o. z/s w Przemyślu) – oba przystanki oddalone około 100 m od obiektu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku jest usytuowane od ul. Czarnieckiego, drzwi szklane, nie są oznaczone kontrastową taśmą. Prowadzą do nich schody (6 stopni), wyposażone w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone są kontrastowymi pasami. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Wejście do budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się po lewej stronie budynku w postaci podjazdu asfaltowego. Po minięciu podjazdu wjeżdża się przez główne wejście do budynku, przy którym znajduje się stanowisko ochrony budynku oraz ogólnodostępny automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED).
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osobie na wózku. Posadzka na korytarzach wyłożona jest płytkami ceramicznymi lub wykładziną PCV, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się.
Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów oznaczone są kontrastowymi pasami.
Na trzecie piętro można dotrzeć za pomocą schodów lub też widny osobowej, która jest przystosowana do obsługi osób z niepełnosprawnością oraz wyposażona w komunikaty głosowe. Po dotarciu na trzecie piętro należy skierować się w prawo w kierunku drzwi z kontrolą dostępu. Po otwarciu drzwi przez upoważnionego pracownika (wezwanie za pomocą domofonu) przechodzi się do głównego korytarza, z którego prowadzą wejścia do pokoi biurowych
Obrys wewnętrzny windy nie został oznakowany kontrastowymi liniami.
Utrudnieniem w komunikacji w budynku jest brak miejsca odpoczynku w przestrzeniach, z którymi związane jest pokonywanie znacznych odległości.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
Na trzecim piętrze przy windzie zamontowano tablicę tyflograficzną przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku. W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają umówionych gości i klientów urzędu.
Istnieje możliwość zapewnienia osobie z niepełnosprawnością asysty w dostępie i poruszaniu się po budynku, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby na adres poczty elektronicznej ( e-mail): podkarpacki.ucs@mf.gov.pl
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Bezpośrednio przed wejściem nie ma miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Najbliższe miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się w odległości około 100 m od wejścia do budynku obok przychodni lekarskiej przy ul Sportowej.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, ul. Zaciszna
Adres:
Delegatura Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, ul. Zaciszna 4, 37-700 Przemyśl
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. Bezpośrednio przed wejściem znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością.
- komunikacją miejską – najbliższe przystanki MKS znajdują się przy ul. Bohaterów Getta (Bohaterów Getta PWIK i Bohaterów Getta Policja) – linie nr 8,38, znajdujące się około 150 m od budynku urzędu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku jest usytuowane od strony ulicy Zacisznej. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzi jedno wejście główne – drzwi szklane. Prowadzą do niego schody, które wyposażone są po obu stronach w poręcze ułatwiające wejście do budynku.
Dla osób ze szczególnymi potrzebami, przed wejściem głównym, na ścianie budynku zamontowany jest dzwonek ułatwiający komunikację z pracownikiem odpowiedzialnym za otwieranie i zamykanie drzwi urzędu.
Brak pojazdu dla osób z niepełną sprawnością i windy w budynku. Na wyposażeniu budynku znajduje się schodołaz przeznaczony do transportu osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Opis dostępności korytarzy, schodów w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
W ciągach komunikacyjnych nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome lub śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów oznaczone są kontrastowymi pasami.
Wejście na piętra jest możliwe wyłącznie po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy.
Na poszczególnych piętrach znajdują się miejsca odpoczynku w przestrzeniach, z którymi związane jest pokonywanie znacznych odległości.
Kancelaria
Kancelaria zlokalizowana jest na I piętrze budynku w pokoju nr 106.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
Tuż za drzwiami wejściowymi do budynku zamontowana jest tablica tyflograficzna przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają umówionych gości i klientów urzędu.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnościami po uprzednim zgłoszeniu w kancelarii ( 16 67 52 302) poprzez transport osób, które mają trudności w poruszaniu się z wykorzystaniem schodołazu.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym znajduje się jedno miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Procedury w budynku uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem dźwiękowym i świetlnym. Nie ma systemu głosowego.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, budynek w Krośnie przy ul. Pużaka
Adres:
Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu, budynek w Krośnie przy ul. Pużaka 18.
Budynek urzędu usytuowany jest pomiędzy ulicami Mięsowicza, Pużaka i Okulickiego, w dzielnicy przemysłowo - handlowej „Krosno - osiedle południe"
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. Bezpośrednio przed wejściem znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością.
- komunikacją miejską – najbliższy przystanek MKS znajduje się przy ul. Leopolda Okulickiego - linie autobusowe nr 2, 20 (przystanek Okulickiego) oddalony o 300 m od budynku urzędu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku jest usytuowane od strony ulicy Pużaka. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzi jedno wejście główne – drzwi szklane. Prowadzą do nich schody (7 stopni), które wyposażone są po obu stronach w poręcze ułatwiające wejście do budynku. Dla osób ze szczególnymi potrzebami, przed wejściem głównym, przed schodami wejściowymi na lewej poręczy znajduje się video-domofon połączony z kancelarią.
Brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością ruchową i windy w budynku. Na wyposażeniu budynku znajduje się schodołaz przeznaczony do transportu osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Opis dostępności korytarzy, schodów w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
W ciągach komunikacyjnych nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome lub śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów oznaczone są kontrastowymi pasami.
Wejście na piętra jest możliwe wyłącznie po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy.
Na poszczególnych piętrach znajdują się miejsca odpoczynku w przestrzeniach, z którymi związane jest pokonywanie znacznych odległości.
Kancelaria
Kancelaria zlokalizowana jest na I piętrze budynku w pokoju 105. Kancelaria jest połączona z videodomofonem znajdującym się przed schodami prowadzącymi do wejścia głównego. W kancelarii jest stanowisko wyposażone w pętlę indukcyjną.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
Tuż za drzwiami wejściowymi do budynku zamontowano tablicę tyflograficzną przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku. W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają umówionych gości i klientów urzędu.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnościami po uprzednim zgłoszeniu w kancelarii poprzez transport osób, które mają trudności w poruszaniu się z wykorzystaniem schodołazu.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym znajduje się jedno miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością.
Miejsce parkingowe można zarezerwować w kancelarii pod nr 13 42 036 15.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem dźwiękowym. Nie ma systemu głosowego i świetlnego.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Medyce, 37-732 Medyka
Adres:
Oddział Celny w Medyce, 37-732 Medyka.
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku Oddziału znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. Brak jest miejsc parkingowych dla osoby z niepełnosprawnością ruchową poruszającą się na wózku.
- komunikacją miejską – najbliższy przystanek autobusowy to linia 09 Medyka, znajdujący się około 500 m od budynku Oddziału Celnego.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku jest usytuowane od strony wschodniej. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzą dwa wejścia:
- wejście główne - drzwi szklane z ramą aluminiową bez oznaczeń kontrastową taśmą. Prowadzą do nich schody z płyt granitowych, wyposażone w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.
- wyjście dodatkowe do budynku możliwe jest również od strony zachodniej przez samozamykające się drzwi, które mogą być otwierane za pomocą karty magnetycznej tylko przez osoby uprawnione.
- wejście na salę obsługi i do innych pomieszczeń użytkowanych przez Oddział Celny, na sale obsługi prowadzi korytarz z wejścia głównego przez ręcznie otwierane drzwi.
W przypadku stanowiska kasowego obsługa strony odbywa się bezpośrednio przy okienku.
Brak posiadanych platform przyschodowych dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 210 cm, co umożliwia przemieszczanie się osób poruszających się przy pomocy wózka.
Nie występują progi, nierówności, przegrody i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową nie mogą swobodne poruszać się po budynku. Wejście na piętro możliwe jest wyłącznie po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy.
W budynku nie są zastosowane pochylnie.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku.
Stanowiska obsługi mają wysoką ladę, która nie jest dostosowana do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
Drzwi do Sali obsługi są ręcznie otwierane.
Sali obsługi nie jest wyposażone w pętlę indukcyjną.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta na parterze obok sali obsługi nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku brak jest tablicy tyflograficzną przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na terenie budynku. W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
Na stanowisku odpraw nr 9 kontrola osób i pojazdów/ruch osobowy znajduje się pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących lub niesłyszących korzystających z aparatu słuchowego, która pozwala na skuteczną komunikację osób niesłyszących w pomieszczeniach o różnym natężeniu szumów tła. W budynku Oddziału nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym brak jest miejsc postojowych wydzielonych i oznaczonych na niebiesko, przeznaczonych dla osoby z niepełnosprawnością.
Miejsce parkingowe oznaczone kolorem niebieskim usytuowane jest na parkingu przy budynku Straży Granicznej bezpośrednio sąsiadujący z budynkiem Oddziału Celnego.
Miejsca parkingowego nie można zarezerwować.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Procedury w budynku nie uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem akustycznym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Korczowej
Adres:
Oddział Celny w Korczowej, 37-552 Młyny.
Budynek, w którym mieści się Oddział Celny w Korczowej usytuowany jest na Drogowym Przejściu Granicznym w Korczowej i administrowany jest przez Zakład Obsługi Przejść Granicznych w Korczowej (jednostka organizacyjna powołana do wykonywania zadań Wojewody Podkarpackiego w zakresie obsługi przejść granicznych).
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. W odległości około 20 m od wejścia znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością.
- nie ma możliwości dojazdu komunikacją publiczną.
Opis dostępności wejścia do budynku
Budynek posiada dwa bezstopniowe wejścia. Po jednym od strony wyjazdowej i wjazdowej do RP. Wejście główne ogólnodostępne jest usytuowane od strony południowej (strona wyjazdowa z RP), natomiast wejście od strony północnej (strona wjazdowej do RP) odbywa się za zgodą Kierownika zmiany Służby Celno-Skarbowej/Straży Granicznej lub poprzez kartę magnetyczną dla osób uprawnionych. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzą dwa wejścia:
- wejście południowe – podwójne, ręcznie otwierane drzwi szklane nieoznaczone taśmą kontrastową. Prowadzą do nich schody, wyposażone w poręcze. Stopnie schodów oznaczone są kontrastowymi pasami, a także dostępny jest bezstopniowy podjazd.
- wejście północne – ręcznie otwierane, pojedyncze drzwi szklane nieoznaczone taśmą kontrastową z bezstopniowym podjazdem z chodnika.
Dla osób ze szczególnymi potrzebami, za wejściem głównym (południowym), zamontowany jest dzwonek ułatwiający komunikację z pracownikiem Zakładu Obsługi Przejść Granicznych
w Korczowej.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 180 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób.
Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów oznaczone są kontrastowymi pasami. Utrudnieniem są występujące zwężenia schodów poniżej 1,2 m.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodne poruszać się jedynie w obrębie sali obsługi.
Wejście na piętra jest możliwe wyłącznie po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy.
Utrudnieniem w komunikacji w budynku jest brak miejsca odpoczynku w przestrzeniach, z którymi związane jest pokonywanie znacznych odległości.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku. Sala jest pomieszczeniem udostępnionym przez Zakład Obsługi Przejść Granicznych w Korczowej.
Drzwi do Sali obsługi są otwierane ręcznie. Drzwi szklane nie są oznaczone taśmą kontrastową.
Na Sali obsługi jest stanowisko wyposażone w pętlę indukcyjną.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się tuż za wejściem od strony wyjazdowej z RP. Dodatkowe toalety znajdują się na terenie przejścia granicznego: pierwsza wyposażona jest również w natryski prysznicowe (ruch towarowy – strona wjazdowa do RP) przy Budynku Czwartego Działu Realizacji, dodatkowe cztery toalety znajdują się na platformie autostradowej, gdzie dokonywane są odprawy na kierunku przyjazdowym w ruchu osobowym. Dwie z nich umiejscowione są przy wjeździe na teren przejścia, pozostałe dwie w Budynku Odpraw Autokarów.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnościami po uprzednim zgłoszeniu. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie, w godzinach pracy administracji Oddziału z Sekretariatem (tel. (16) 623 64 01) lub całodobowo z Kierownikiem zmiany (tel. (16) 623 64 02).
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym (południowym) znajduje się jedno miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością.
Miejsca parkingowego nie można zarezerwować.
Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością od chodnika oddziela około 9-cm krawężnik.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku nie ma zainstalowanego systemu sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Budomierzu
Adres:
Oddział Celny w Budomierzu, 37-625 Budomierz.
Budynek Oddziału Celnego w Budomierzu usytuowany jest na terenie Drogowego Przejścia Granicznego w Budomierzu
Jak dojechać do urzędu
Do oddziału celnego można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku oddziału znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. W odległości 50 m od wejścia znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością.
- komunikacją miejską – najbliższy przystanek autobusowy znajduje się w miejscowości Budomierz i oddalony jest o około 500 m od budynku oddziału celnego.
Opis dostępności wejścia do budynku
Budynek posiada dwa bezstopniowe wejścia. Po jednym wejściu od strony wjazdowej i wyjazdowej z RP. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej i nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych. Drzwi wejściowe są automatycznie rozsuwane i nie posiadają progów.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 200 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów oznaczone są kontrastowymi pasami.
W budynku jest winda umożliwiająca poruszanie się osób korzystających z wózka przy pomocy osób towarzyszących. Panel sterowniczy windy nie posiada oznaczenia w alfabecie Braille'a.
Utrudnieniem w komunikacji w budynku jest brak miejsca odpoczynku w przestrzeniach, z którymi związane jest pokonywanie znacznych odległości.
Wejście do pomieszczeń Oddziału Celnego w Budomierzu na wymienione kondygnacje możliwe jest wyłącznie dla osób uprawnionych, posiadających karty magnetyczne lub za uzasadnioną zgodą.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toalety na parterze budynku przystosowane są dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Pozostałe toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że funkcjonariusze osobiście odbierają umówionych gości i klientów oddziału.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Na stronie wjazdowej z RP znajduje się jedno miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością. Wjazd na zatoczkę odbywa się za zgodą Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie po wcześniejszym poinformowaniu Kierownika Oddziału Celnego w Budomierzu (kontakt telefoniczny pod nr (16) 676 42 98). Wejście do budynku odbywa się przy asyście funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej. Miejsca parkingowego nie można zarezerwować.
Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością jest na jednakowej wysokości co chodnik oraz wejście do budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem świetlnym. Uruchomienie systemu sygnalizacji pożarowej powoduje zjazd wind na parter i ich blokadę.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Miejsce Wyznaczone w Werchracie
Adres:
Miejsce wyznaczone w Werchracie - Oddział Celny w Budomierzu, Stacja PKP, 37-622 Werchrata.
Jak dojechać do urzędu
Nawierzchnia drogi prowadząca do stacji PKP w Werchracie jest nieutwardzona i dojazd możliwy jest wyłącznie samochodem osobowym lub terenowym.
Opis dostępności wejścia do budynku
Budynek jest jednokondygnacyjny. Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na wysokości około 2 m od poziomu, do których prowadzą betonowe schody z poręczą. Dojście do drzwi wejściowych nie jest wyposażone w podjazd i windę dla osób z niepełnosprawnością.
Drzwi wejściowe do budynku nie są przystosowane do przejazdu wózkiem inwalidzkim.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 200 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
W budynku nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodne poruszać się jedynie w korytarzu budynku.
Utrudnieniem w komunikacji w budynku jest brak miejsca odpoczynku w przestrzeniach, z którymi związane jest pokonywanie znacznych odległości.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że funkcjonariusze osobiście odbierają umówionych gości i klientów.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym znajduje się parking. Na parkingu brak jest wydzielonego i oznaczonego na niebiesko miejsca postojowego, przeznaczonego dla osoby z niepełnosprawnością.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Oznaczenie w budynku drogi ewakuacyjnej za pomocą tablic kierunkowych.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Malhowicach

Adres:
Oddział Celny w Malhowicach, 37-733 Malhowice
Budynek Oddziału Celnego w Malhowicach zlokalizowany jest na terenie drogowego przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice - mieści się on na parterze oraz pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu
- komunikacją miejską – najbliższy przystanek autobusowy to przystanek Malhowice znajdujący się około 300 m od budynku urzędu.
Wjazd i wyjazd pojazdów z terenu przejścia granicznego regulują funkcjonariusze Straży Granicznej przy wykorzystaniu zapór drogowych. Dodatkowo wjazd do UE kontrolują funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej po zakończonej kontroli za pomocą szlabanu oraz sygnalizacji świetlnej. Wjazd na parking wewnętrzny odbywa się przez szlaban sterowany elektronicznie.
Interesantom przybywającym do służb, instytucji i podmiotów funkcjonujących lub stale realizujących zadania w przejściu granicznym, funkcjonariusz Straży Granicznej wydaje przepustkę jednorazową. Funkcjonariusz Straży Granicznej wydający przepustkę jednorazową informuje interesanta o sposobie i drodze dotarcia do wyznaczonego miejsca oraz o obowiązku noszenia wydanej przepustki w widocznym miejscu i zwrotu przepustki w miejscu jej wydania po zakończonej wizycie.
Opis dostępności wejścia do budynku
Główne wejście do budynku jest usytuowane po stronie wschodniej drogowego przejścia granicznego. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzą 4 bezstopniowe oddalone od siebie w bliskiej odległości wejścia:
- wejście główne - od strony wyjazdowej z RP drzwi szklane, przy których zainstalowany jest wideomofon;
- wejście na stanowiska: karno-skarbowe oraz deklaracji dewizowych - od strony wyjazdowej z RP;
- 2 wejścia od strony wjazdowej do RP.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 174 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym osób poruszających się przy pomocy wózka.
Nie występują nierówności, przegrody, filary, śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się. Schody w budynku wyposażone są w poręcze.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodne poruszać się jedynie w obrębie stanowisk: karno- skarbowego oraz deklaracji dewizowych.
Przy ww. stanowiskach ustawione są krzesła do odpoczynku.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta na parterze przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością ruchowa poruszającą się na wózku.
Pozostałe toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszającą się na wózku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Procedury w budynku uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym.
Oddział Celny Kolejowy Przemyśl Medyka-stacja kolejowa Medyka
Adres:
Oddział Celny Kolejowy Przemyśl - Medyka - stacja kolejowa Medyka, Dworzec Kolejowy, 37-373 Medyka.
Budynek Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka - usytuowany w Medyce przy stacji kolejowej
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe.
- komunikacją kolejowa – najbliższy przystanek kolejowy to stacja Medyka, znajdujący się około 300 od budynku oddziału.
Opis dostępności wejścia do budynku
Na piętrze budynku znajdują się pomieszczenia administracji oddziału, do których prowadzi wejście od strony południowej przez klatkę schodową. Na parterze budynku znajdują się pomieszczenia użytkowane przez służbę zmianową, do których prowadzi wyjście od strony północnej oraz wyjście ewakuacyjne od strony wschodniej. Chodniki wokół budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Budynek nie jest wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - nie posiada podjazdu i windy dla osób niepełnosprawnych.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku.
Stanowiska obsługi mają wysoką ladę, która nie jest dostosowana do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową
i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
Teren wokół siedziby oddziału jest nieogrodzony. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstw domowych w miejscowości Medyka oraz drogowego i pieszego przejścia granicznego w Medyce. Budynek jest dwukondygnacyjny.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a oraz brak jest oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Budynek wyposażony jest w system sygnalizacji pożarowej, droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze schody i drzwi otwierane na zewnątrz.
Oddział Celny Kolejowy Przemyśl-Medyka – Pawilon Odpraw Międzynarodowych w Przemyślu
Adres:
Oddział Celny Kolejowy Przemyśl-Medyka – Pawilon Odpraw Międzynarodowych w Przemyślu, ul. Czarnieckiego 10, 37-700 Przemyśl
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne płatne miejsca parkingowe. Bezpośrednio przed wejściem znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością.
- komunikacją kolejową i miejską – budynek znajduje się obok dworca kolejowego i dworca autobusowego.
Opis dostępności wejścia do budynku
Obiekt Pawilonu Odpraw Międzynarodowych w Przemyślu mieści się w Przemyślu przy Stacji PKP Przemyśl Główny. Znajduje się tu pięć peronów. Przy peronie piątym znajduje się budynek odpraw tut. oddziału celnego. Na perony prowadzi przejście podziemne, którym można przejść pod całą stacją. Między peronami 4 a 5 znajduje się także drugie przejście podziemne. Przejście podziemne jest wyposażone w podjazd i windę dla osób niepełnosprawnych.
Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Budynek jest jednokondygnacyjny i posiada dwa kilkustopniowe wejścia - jedno od strony peronu i drugie od ul. Czarnieckiego. Dojście do drzwi wejściowych jest wyposażone w podjazd dla osób niepełnosprawnych.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta na parterze obok sali obsługi przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością.
Pozostałe toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a oraz brak jest oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym znajduje się jedno miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością.
Miejsce parkingowe nie można zarezerwować.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Budynek wyposażony jest w system sygnalizacji pożarowej, droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez korytarze i drzwi otwierane na zewnątrz.
Oddział Celny w Przemyślu
Adres:
Oddział Celny w Przemyślu, Krówniki 180 , 37-700 Przemyśl
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. Bezpośrednio przed wejściem znajduje się dwa miejsca parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością oraz stojaki na rowery.
- komunikacją miejską – do oddziału celnego można dojechać linią autobusową nr 12 – najbliższy przystanek autobusowy to Lwowska-Inglot, znajdujący się około 350 m od budynku oddziału.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku jest usytuowane od strony parkingu dla interesantów. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzą dwa, oddalone od siebie wejścia: służbowe (dostępne dla pracowników) i ogólnodostępne na salę obsługi.
- służbowe – podwójnej drzwi szklane bez oznaczeń od strony parkingu dla interesantów.
- wejście na salę obsługi zgłoszeń celnych– do wejścia prowadzą pylony informacyjne wskazujące wejście z opisie „Zgłoszenia celne". Na terenie oddziału znajduje się 8 pylonów informacyjnych znajdujących się przy wjeździe do oddziału, poprzez „Parking dla interesantów" i „Parking pojazdów oczekujących na odprawę celną", informujących jak poruszać się po terenie oddziału.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów oznaczone są kontrastowymi pasami.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodne poruszać się jedynie w obrębie sali obsługi podatnika. Wejście na piętra jest możliwe po schodach.
Alternatywnie: w budynku jest winda umożliwiająca poruszanie się osób korzystających z wózka przy pomocy osób towarzyszących. Panel sterowniczy windy posiada oznaczenia w alfabecie Braille'a. Obrys wewnętrzny wind został oznakowany kontrastowymi liniami. Winda wyposażona jest w komunikaty głosowe.
Sala obsługi zgłoszeń celnych
Sala obsługi zgłoszeń celnych zlokalizowana jest na parterze budynku.
Stanowiska obsługi mają ladę, która jest dostosowana do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
Drzwi do Sali obsługi zgłoszeń celnych są ręcznie otwierane. Drzwi szklane oznaczone są kontrastową taśmą.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta na parterze obok Sali obsługi zgłoszeń celnych przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością.
Pozostałe toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają umówionych gości i klientów urzędu.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnościami po uprzednim zgłoszeniu w sekretariacie oddziału w sposób telefoniczny (16 675 90 02) lub osobiście.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym znajduje się dwa miejsca postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością.
Miejsce parkingowe nie można zarezerwować.
Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością od chodnika oddziela około 10-cm krawężnik.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Uruchomienie systemu sygnalizacji pożarowej powoduje zjazd wind na parter i ich blokadę.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny Pocztowy w Przemyślu
Adres:
Oddział Celny Pocztowy w Przemyślu, ul. Adama Mickiewicza 15, 37-700 Przemyśl.
W najbliższym otoczeniu znajduje się Sąd Rejowy w Przemyślu, kamienice mieszkalne oraz dworzec Główny PKP Przemyśl. Budynek jest obiektem Poczty Polskiej S.A. Przemyśl 2.
Jak dojechać do oddziału
Do budynku można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Dojazd możliwy jest autobusem MZK linią nr 1,2,12,16,18,20,25,oraz 28. Przystanek znajduje się przy ul. Mickiewicza, w odległości ok. 40 m od siedziby oddziału. Parkowanie pojazdów przed budynkiem jest utrudnione, niemniej w odległości ok. 150 m na Placu Legionów, znajduje się płatny parking (przy dworcu PKP Przemyśl-Główny). W odległości ok. 20 m znajdują się 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku znajduje się w strefie niedostępnej dla osób nieuprawnionych za punktem kontrolnym ochrony Poczty Polskiej - obiekt bez dostępu dla osób z zewnątrz.
Pomieszczenia Oddziału Celnego Pocztowego w Przemyślu znajdują się w prawym skrzydle budynku, na pierwszym piętrze.
Obiekt nie jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 1.43 cm,. szerokość klatki schodowej 1m.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami. W budynku znajdują się progi oznaczone kontrastowym kolorem.
Wejście na piętra jest możliwe wyłącznie po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy.
Obiekt nie jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością.
Sala obsługi
Brak sali obsługi
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Brak toalety dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Pozostałe informacje o budynku
Brak tablicy tyflograficzną przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku. W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Na ulicy Mickiewicza w odległości ok. 20 m w znajdują się 2 ogólnodostępne wydzielone i pomalowane na niebiesko miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Miejsca parkingowe nie można zarezerwować.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Budynek bez dostępu dla osób z zewnątrz.
Ewakuacja
W budynku nie jest zainstalowany system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Jarosławiu
Adres:
Oddział Celny w Jarosławiu, ul. Przemysłowa 2A, 37-500 Jarosław
Budynek mieści się przy ulicy Przemysłowej, bezpośrednio przylega do budynku Urzędu Skarbowego w Jarosławiu. Sąsiedztwo Oddziału Celnego to Urząd Skarbowy, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, Zakłady Mięsne oraz market spożywczo-przemysłowy.
Jak dojechać do oddziału
Do budynku Oddziału Celnego można dojechać:
- własnym środkiem transportu (naprzeciwko wejścia głównego do oddziału, po przeciwnej stronie ulicy, znajduje się parking dla klientów Oddziału Celnego i Urzędu Skarbowego).
- środkami komunikacji publicznej - dojazd możliwy jest liniami autobusowymi nr 15 oraz nr 9, najbliższy przystanek autobusowy znajduje się na ul. Pruchnickiej około 300 metrów od siedziby oddziału.
Opis dostępności wejścia do budynku
Budynek Oddziału Celnego w Jarosławiu posiada trzy kondygnacje. Wejście główne do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ul. Przemysłowej. Przy ulicy znajduje się chodnik, który nie jest wyposażony w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe znajdują się na wysokości około 1 m od poziomu chodnika. Wejście to nie jest przystosowane dla osób mających problemy z poruszaniem się. Do budynku brak jest podjazdu dla osób z niepełnosprawnością.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Brak jest podjazdu dla osób mających problemy z poruszaniem się, pozwalającego na pokonanie schodów pomiędzy drzwiami wejściowymi, a pomieszczeniami, w których odbywa się obsługa interesantów.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Najbliższa toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełną sprawnością poruszających się na wózku inwalidzkim znajduje się w przylegającym budynku Urzędu Skarbowego.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Naprzeciwko wejścia głównego do Urzędu, po przeciwnej stronie ulicy, znajduje się parking dla klientów Oddziału Celnego i Urzędu Skarbowego, na którym po lewej stronie wydzielone i oznaczone są dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością. Rezerwacja miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnością nie jest prowadzona.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku brak jest windy, na wyższe kondygnacje można dostać się jedynie klatką schodową znajdującą się po prawej stronie wejścia głównego do budynku.
W budynku Oddziału Celnego brak jest oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem dźwiękowym oraz świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Rzeszowie ul. Przemysłowa
Adres:
Oddział Celny w Rzeszowie ul. Przemysłowa 14, 35-105 Rzeszów
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. Bezpośrednio przed wejściem znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością. Przed wejściem znajduje się także stojak na rowery.
- komunikacją miejską – do oddziału można dojechać liniami autobusowymi nr 17, 29, 39, 43, 49 i 59 - najbliższy przystanek autobusowy to „Przemysłowa Urząd Celny", znajdujący się około 100 m od budynku urzędu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Budynek posiada sześć kondygnacji. Wejście do budynku jest usytuowane od strony ul. Przemysłowej. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzą podwójne drzwi wejściowe, które trzeba otwierać samodzielnie.
Na zewnątrz, przy wejściu głównym znajduje się winda, do samodzielnej obsługi.
Przy drzwiach wejściowych do budynku zainstalowano videodomofon.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
Występują progi, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone kontrastowymi pasami.
W budynku jest winda umożliwiająca poruszanie się osób korzystających z wózka przy pomocy osób towarzyszących. Panel sterowniczy windy posiada oznaczenia w alfabecie Braille'a. Obrys wewnętrzny wind nie został oznakowany kontrastowymi liniami. Winda nie jest wyposażona w komunikaty głosowe.
Sala obsługi
W budynku nie ma recepcji. Pokój Kierowników Zmiany znajduje się na parterze, a Sekretariat Oddziału Celnego na pierwszym piętrze.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Ogólnodostępna toaleta na parterze przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością, jest także wyposażona w przewijak dla dzieci.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W holu, na parterze budynku umieszczono AED.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym znajduje się jedno miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością.
Miejsca parkingowego nie można zarezerwować.
Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością od chodnika oddziela około 5-cm krawężnik.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej. W razie pożaru stosuje się instrukcję ppoż., stworzoną dla tego budynku.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Adres:
Oddział Celny Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, Jasionka 942, 36-002 Jasionka
Pomieszczenia Oddziału Celnego Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka usytuowane są w budynku administracyjnym zlokalizowanym przy porcie lotniczym oraz w samym budynku portu – terminal pasażerski.
Jak dojechać do urzędu
Oddział Celny znajduje się 14 km od centrum Rzeszowa, w miejscowości Jasionka.
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku oddziału znajdują się ogólnodostępne, płatne miejsca parkingowe. Bezpośrednio przed wejściami znajdują miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością oraz stojak na rowery.
- komunikacją miejską z Rzeszowa – autobusy:
Linia 51 z lotniska do/z centrum (ul. Bardowskiego)
Linia 216 z lotniska do/z centrum (Dworzec Autobusowy, ul. Artura Grottgera)
Linia 224 z lotniska do/z centrum (Dworzec Autobusowy, ul. Artura Grottgera 1)
Linia 225 z lotniska do/z centrum (Dworzec Autobusowy, ul. Artura Grottgera 1)
Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się bezpośrednio przed wejściem do terminala.
Szynobus – kursuje ze stacji Rzeszów – Dworzec Główny
Przystanek kolejki znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Terminala, przy parkingach długoterminowych P2/P3.
Czas przejścia pieszo z Terminala do stacji wynosi 3 minuty.
Taksówka - postój taksówek znajduje się bezpośrednio przed wejściem do Terminala.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku jest usytuowane od strony drogi głównej prowadzącej przez Jasionkę. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzi jedno wejście, poruszanie się po budynku jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody Szefa Straży Ochrony Lotniska w towarzystwie osoby upoważnionej.
Wejście dostosowane jest dla osób poruszających się na wózkach, po prawej stronie schodów znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych. W budynku znajduje się winda.
W budynku Portu Lotniczego – Terminal Pasażerski są dwa główne wejścia, z możliwością bezpośredniego wjazdu z chodnika, bez progów i innych przeszkód, przez automatycznie otwierane drzwi. Wejście do budynku jest usytuowane od strony drogi głównej prowadzącej przez Jasionkę. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są z kostki brukowej.
W budynku portu znajdują się schody ruchome i winda.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku administracyjnym mają szerokość 180 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
Występują bariery które utrudniają swobodne poruszanie się – bramki bezpieczeństwa.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów nie są oznaczone.
W budynku jest winda umożliwiająca poruszanie się osób korzystających z wózka przy pomocy osób towarzyszących. Panel sterowniczy windy posiada oznaczenia w alfabecie Braille'a.
W terminalu pasażerskim są obszerne hale i pomieszczenia, bez problemów architektonicznych. Nie występują bariery które utrudniają swobodne poruszanie się. Schody w budynku wyposażone są w poręcze.
Sala obsługi
Brak sali obsługi podatników, ze względu na specyfikę jednostki.
W budynku terminala pasażerskiego znajduje się pomieszczenie administracyjne, dostępne w razie potrzeby dla pasażerów.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toalety mieszczące się na terminalu pasażerskim przystosowane są dla osób z niepełnosprawnością.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku terminala pasażerskiego znajduje się pomieszczenie dla matki z dzieckiem, kaplica, taras widokowy, punkty gastronomiczne, wypożyczalnie samochodów i sklepy.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym terminala pasażerskiego znajdują się miejsca postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.
Pozostałe miejsca parkingowe
Miejsce parkingowe (długoterminowe) można zarezerwować.
Miejsce parkingowe (ogólnodostępne) przed terminalem są bezpłatne przez pierwsze 10 minut.
Miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością nie są oddzielone od chodnika krawężnikiem.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Procedury w budynku uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym. Uruchomienie systemu sygnalizacji pożarowej powoduje zjazd wind na parter i ich blokadę.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Stalowej Woli
Adres:
Oddział Celny w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, 37-450 Stalowa Wola
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. Bezpośrednio przed wejściem znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością. Nie ma stojaka na rowery.
- komunikacją miejską – najbliższe przystanki autobusowe znajdują się przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego „COP - POSTERUNEK CELNY-01" (linia autobusowa nr 12,15) oraz ul. Kwiatkowskiego „KWIATKOWSKIEGO AMBULATORIUM", znajdujące się około 200 – 500 m od budynku urzędu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejścia do budynku są usytuowane od strony zachodniej. Chodnik prowadzący do budynku zbudowany jest z kostki brukowej. Chodnik nie jest wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzą dwa, oddalone od siebie w bliskiej odległości wejścia:
- wejście główne – podwójne drzwi metalowo-szklane oznaczone tabliczkami informacyjnymi, ręcznie otwierane.
- wejście na salę obsługi – prowadzi bezpośrednio z chodnika przez podwójne, ręcznie otwierane drzwi.
Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez obsługę budynku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. Zgłoszenia dokonuje się na nr telefonu: 15 843 02 92.
Po wejściu do budynku znajduje się poczekalnia z miejscami do siedzenia. Poczekalnia oddzielona jest od Sali obsługi przegrodami ze szkła sięgającymi sufitu, w której znajdują się okienka do przekazywania dokumentów. W poczekalni znajduje się również ogólnie dostępna toaleta przystosowana do wjazdu wózkiem inwalidzkim.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Posadzka wyłożona jest płytkami ceramicznymi, które nie powodują utrudnień w poruszaniu się.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku.
Stanowiska obsługi mają wysoką ladę, która nie jest dostosowana do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
Drzwi do Sali obsługi są ręcznie otwierane.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta ogólnie dostępna w budynku nie jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach (brak poręczy). Pozostałe toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
W poczekalni jest zamontowana tablica informacyjna oraz dozownik do dezynfekcji dłoni. W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym na numer 15 843 02 92.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym znajduje się jedno miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością ruchową.
Miejsce parkingowe nie można zarezerwować.
Miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej oddziela od chodnika odległość około 2 m.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez poczekalnię i przedsionki przez drzwi otwierane na zewnątrz.
W budynku zainstalowany jest system alarmowy z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Mielcu
Adres:
Oddział Celny w Mielcu, ul. Wojska Polskiego 2a, 39-300 Mielec
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe. Bezpośrednio przed wejściem znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością. Przed wejściem znajduje się stojak na rowery.
- komunikacją miejską – łatwy dojazd możliwy jest liniami autobusowymi nr 24,25,26,27,28,43,44,45,48. Najbliższy przystanek autobusowy to przystanek 04 – „Brama Główna" przy ulicy Wojska Polskiego, znajdujący się około 100 metrów od budynku urzędu.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku jest usytuowane od strony ul. Wojska Polskiego. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są kostki granitowej oraz brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących. Przed budynkiem znajduje się parking na około 20 samochodów osobowych, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnością.
- Drzwi wejściowe do budynku usytuowane są na tym samym poziomie co chodnik, który posiada również obniżenie dla wózków z parkingu.
- Po wejściu do budynku znajduje się przestronny hol (około 30m2), z którego jest bezpośredni dostęp do Oddziału.
- wejście na salę obsługi (okienko do obsługi) – prowadzi bezpośrednio z korytarza przy głównych drzwiach wejściowych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących i niedowidzących.
Toalety w budynku (na parterze) są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Pokój Kierownika Oddziału znajduje się na pierwszym piętrze, na który prowadzą szerokie schody o antypoślizgowej powierzchni. Wszystkie sprawy można załatwić na parterze Oddziału z udziałem Kierownika Oddziału. Sala odpraw oraz Sala Obsługi Klienta znajduje się na parterze.
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 145 cm, co umożliwia swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością ruchową.
Na parterze nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Wykonane są z antypoślizgowej nawierzchni.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodne poruszać się jedynie na parterze budynku. Wejście na piętro jest możliwe wyłącznie po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku (dostęp do Sali przez okienko). W szczególnych przypadkach możliwe jest, aby osoby z niepełnosprawnościami swobodnie skorzystały z obsługi na Sali odpraw.
Na Sali obsługi jest stanowisko wyposażone w pętlę indukcyjną.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta na parterze obok Sali obsługi przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Pozostałe toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
Brak w Oddziale Celnym w Mielcu tablicy tyflograficznej przedstawiającej w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń w budynku. W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają umówionych gości i klientów urzędu.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami po uprzednim zgłoszeniu tego faktu w sposób telefoniczny pod nr 17 788 76 69.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym znajduje się jedno miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością.
Miejsce parkingowe można zarezerwować.
Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową znajduje się na tym samym poziome, co wejście do budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
Procedury w budynku uwzględniają ewakuację osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Dębicy
Adres:
Oddział Celny w Dębicy, ul. Transportowców 5, 39-200 Dębica
Jak dojechać do urzędu
Dojazd z centrum miasta możliwy jest autobusami MPK w Dębicy liniami 1, 2 i 5 – przystanek: Transportowców I (ok. 100 m).
Wejście do Oddziału Celnego znajduje się w zachodniej części budynku. Podjazd do Oddziału wykonany z kostki betonowej umożliwia swobodny dojazd do drzwi wejściowych. Drzwi przystosowane są do przejazdu wózka inwalidzkiego.
Przy budynku oddziału znajduje się parking z wieloma miejscami do parkowania. lecz nie ma miejsca wyznaczonego dla osób z niepełnosprawnością, nie mniej jednak przestrzeń do zaparkowania pojazdu przy samym wejściu istnieje i jest zawsze dostępna.
Opis dostępności wejścia do budynku
Po wejściu do budynku znajduje się poczekalnia z miejscami do siedzenia. Poczekalnia oddzielona jest od sali obsługi klienta szklaną ścianką oraz przeszkolonymi drzwiami.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Po wejściu na salę obsługi klienta dalsze przejście na teren oddziału zabezpieczone jest ladą o wysokości około 120 cm oraz taśmą ograniczającą dostęp.
Korytarz w budynku mają szerokość minimum 120 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka. Drzwi mają szerokość 90 cm.
Nie ma możliwości swobodnego poruszania się po pozostałej części Oddziału, z wyjątkiem przejścia do Kierownika Oddziału oraz toalety dla klientów dostępnej jest od strony południowej budynku, wejście (do agencji celnej).
Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie ani schody, które utrudniają poruszanie się.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku. Stanowiska obsługi mają ladę o wysokości 120 cm. Drzwi szklane oznaczone są kontrastową taśmą. Na Sali obsługi jest stanowisko wyposażone w pętlę indukcyjną.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta dla klientów dostępna jest od strony południowej budynku, wejście do agencji celnej. Nie jest ona przystosowana do korzystania przez osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózku.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille`a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnościami po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby osobiście, drogą telefoniczną (pod nr 14 670 47 89) lub drogą elektroniczną (e-mail): oc.debica@mf.gov.pl.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Bezpośrednio przed wejściem głównym znajduje się jedno miejsce, które mimo braku specjalnego oznaczenia, jest zawsze dostępne dla osoby z niepełnosprawnością.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku nie jest zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Krośnie
Adres:
Oddział Celny w Krośnie, ul. Tysiąclecia 38, 38-400 Krosno
Budynek Oddziału Celnego w Krośnie usytuowany jest przy ulicy Tysiąclecia 38, w sąsiedztwie Huty Szkła Krosno Glass S. A.
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć:
- własnym środkiem transportu – bezpośrednio przed wejściem do budynku znajdują się ogólnodostępne, niepłatne miejsca parkingowe parkingowe (najbliższe miejsce parkingowe znajduje się 1 m od wejścia głównego, a najdalsze 30 m od wejścia głównego do budynku, na placu manewrowym)
- komunikacją miejską – liniami autobusowymi nr K, 2, 5, 12, 16, 23 - najbliższy przystanek autobusowy to przystanek: Huta Szkła.
Opis dostępności wejścia do budynku
Główne wejście do budynku usytuowane jest bezpośrednio od ulicy Tysiąclecia. Po obydwu stronach ulicy znajdują się chodniki, które nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących. Drzwi wejściowe do budynku znajdują się w bliskiej odległości od miejsc parkingowych, przeznaczonych wyłącznie dla pracowników Rejonu Budowy Dróg i Mostów w Krośnie. Na placu manewrowym znajdującym z drugiej strony budynku (ok. 30 m od wejścia głównego) wyznaczone zostały miejsca parkingowe dla interesantów.
Do środka budynku prowadzą dwa, oddalone od siebie o ok. 30 m wejścia: główne i służbowe:
- wejście główne – drzwi aluminiowe, górna część drzwi oszklona (wejście na salę obsługi jest bezpośrednio z poczekalni przez ręcznie otwierane drzwi)
- wejście służbowe – drzwi ze szkła, nieposiadające klamki, otwierane od wewnątrz i z zewnątrz poprzez użycie karty magnetycznej przez osobę uprawnioną
Dla osób ze szczególnymi potrzebami istnieje możliwość wejścia do budynku przez wejście służbowe, w tym celu należy skorzystać z dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość minimum 150 cm, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.
Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodne poruszać się jedynie w obrębie poczekalni.
W poczekalni znajdują się miejsca odpoczynku. Poczekalnia oddzielona jest od Sali obsługi okienkiem, w którym znajduje się miejsce do podawania dokumentów.
Dalsze przejście zabezpieczone jest drzwiami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się po budynku.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku, za poczekalnią.
Stanowiska obsługi mają wysoką ladę, która nie jest dostosowana do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
Drzwi do Sali obsługi są ręcznie otwierane.
Na Sali obsługi możliwe jest skorzystanie z pętli indukcyjnej.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Toaleta na parterze nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszającą się przy pomocy wózka.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie ma tablicy tyflograficznej przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku. W budynku nie ma oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
Istnieje możliwość udzielenia pomocy osobom z niepełnosprawnościami po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby w sposób telefoniczny pod nr 13 420 02 75.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Przed wejściem głównym nie ma miejsc postojowych wydzielonych i oznaczonych na niebiesko, przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
Miejsce parkingowe można zarezerwować umawiając się telefonicznie.
Dla osób ze szczególnymi potrzebami istnieje możliwość skorzystania z miejsca parkingowego przy wejściu służbowym które znajduje się bezpośrednio przy chodniku wzdłuż ściany budynku.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym. Droga ewakuacyjna jest oznakowana i prowadzi poprzez poczekalnię i przedsionki przez drzwi otwierane na zewnątrz.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.
Oddział Celny w Krościenku
Adres:
Oddział Celny w Krościenku, 38-700 Ustrzyki Dolne.
Budynek Oddziału Celnego w Krościenku położony jest na terenie przejścia granicznego w Krościenku.
Jak dojechać do urzędu
Do urzędu można dotrzeć własnym środkiem transportu – w bezpośredniej okolicy budynku urzędu znajdują się niepłatne miejsca parkingowe. Na terenie przejścia granicznego wyodrębniono 2 miejsca parkingowe przeznaczone wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.
Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych - Istnieje możliwość zapewnienia osobie niepełnosprawnej asysty w dostępie i poruszaniu się po budynku Oddziału Celnego w Krościenku, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby. W tej sprawie należy kontaktować się telefonicznie z sekretariatem Oddziału, tel. 13 46 58 700 lub Kierownikiem Zmiany, tel. 13 46 58 702.
Wejście do budynku głównego, w tym pomieszczeń do obsługi interesantów odbywa się schodami lub też bezstopniowym podjazdem dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim
Brak komunikacji miejskiej.
Opis dostępności wejścia do budynku
Wejście do budynku jest usytuowane od strony pasów odpraw na kierunku przywozowym i wywozowym. Chodniki prowadzące do budynku zbudowane są m. in. z kostki brukowej. Chodniki te nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych/słabowidzących.
Do środka budynku prowadzą dwa, oddalone od siebie w bliskiej odległości wejścia: główne i na salę odpraw.
Wejście do budynku głównego i do pomieszczeń do obsługi interesantów - odbywa się schodami lub też bezstopniowym podjazdem dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.
Wejście główne i na salę obsługi interesantów – drzwi szklane oznaczone kontrastową taśmą. Prowadzące do nich schody oznaczone są kontrastowymi pasami.
Przed wejściem głównym do pomieszczeń Oddziału Celnego w Krościenku zamontowany jest wideofon umożliwiający komunikację z kierownikiem zmiany.
Opis dostępności korytarzy, schodów i wind w budynku
Korytarze w budynku mają szerokość ok. 2 m, co umożliwia swobodne przemieszczanie się osób, w tym poruszających się przy pomocy wózka.Nie występują progi, nierówności, przegrody, filary, strome i/lub śliskie powierzchnie, które utrudniają poruszanie się.
Schody w budynku wyposażone są w poręcze. Stopnie schodów oznaczone są kontrastowymi pasami.
Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodne poruszać się w budynku głównym jedynie w obrębie sali obsługi interesantów. Wejście na piętra jest możliwe wyłącznie po schodach, ponieważ budynek nie posiada windy - brak możliwości przemieszczania się po kondygnacjach osób poruszających się przy pomocy wózka.
Sala obsługi
Sala obsługi zlokalizowana jest na parterze budynku.
Stanowiska obsługi mają wysoką ladę, która nie jest dostosowana do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
Drzwi do Sali obsługi są ręcznie otwierane. Drzwi szklane oznaczone są kontrastową taśmą.
Na Sali obsługi interesantów znajduje się stanowisko wyposażone w pętlę indukcyjną.
Informacja o przystosowaniu toalety dla osób z niepełnosprawnością
Na poziomie zero znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.
Pozostałe toalety w budynku nie są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszającą się na wózku.
Pozostałe informacje o budynku
W budynku nie znajduje się tablica tyflograficzna przedstawiającą w sposób wizualny i dotykowy informacje na temat rozkładu pomieszczeń na parterze w budynku. Nie ma również oznaczeń w druku powiększonym dla osób słabowidzących.
W budynku nie ma dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych.
W budynku obowiązuje zasada, że funkcjonariusze osobiście odbierają z poziomu zero umówionych klientów oddziału.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością
Miejsce postojowe wydzielone i oznaczone na niebiesko, przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością znajduje się w znacznej odległości od budynku głównego – ok. 200 m. Miejsce parkingowe można zarezerwować.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Do budynku można wejść z osobą towarzyszącą i psem asystującym/przewodnikiem.
Ewakuacja
W budynku zainstalowany jest system sygnalizacji pożarowej z powiadamianiem głosowym i świetlnym.
Brak specjalnego sprzętu wspomagającego ewakuację.