«Powrót

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS mistrzami służb mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Funkcjonariusze z medalami
Funkcjonariusz Wojciech Kulan na pierwszym miejscu na podium
Funkcjonariusz Karol Jagielnik  na pierwszym miejscu na podium
Funkcjonariusz Ignacy Fedak  na pierwszym miejscu na podium
  •  8 czerwca 2024 r. w Mińsku Mazowieckim odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu.
  • Wśród zawodników znaleźli się funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, którzy w swych kategoriach wywalczyli złote medale.
  • Połączyła ich nie tylko służba, ale także zamiłowanie do sportu.

Mistrzostwa zgromadziły najlepszych zawodników z różnych formacji mundurowych. Mogli w nich startować nie tylko żołnierze i funkcjonariusze polskich i zagranicznych służb mundurowych, ale także słuchacze wyższych i średnich szkół służb mundurowych oraz wojskowych.

Wśród uczestników znalazło się trzech zawodników, którzy na co dzień pełnią służbę w Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym w Przemyślu: mł. rew. Wojciech Kulan, mł. rew. Karol Jagielnik oraz st. apl. Ignacy Fedak.

• Mł. rew. Wojciech Kulan wywalczył złoto w kategorii NO- Gi, master 3, purpurowy pas, 85,5 kg. To prawdziwy multimedalista wielu sportowych zawodów na poziomie krajowym i regionalnym.  Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu wywalczył złoto w kategorii master 3, niebieski pas. Wojciech Kulan, który od 25 lat trenuje sztuki waliki to także v-ce mistrz w Mistrzostwach Polski Sport Jiu- Jutsu 2009, brązowy medalista Mistrzostw Świata Sport Jiu Jutsu 20212, srebrny medalista ( drużynowo) Mistrzostw Świata Sport Jiu Jutsu oraz finalista turnieju na zawodowej gali MMA z 20213 r.  W strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego pełni służbę od blisko 3 lat.  W ramach służby jest instruktorem technik i taktyk interwencji. Jest także instruktorem strzelectwa.
  • Mł. rew. Karol Jagielnik  w ramach IV Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu wywalczył złoto w kategorii NO-Gi, master 1, biały pas- 85,5 kg. Jiu- Jitsu trenuje od 2 lat, a od 4 lat Krav Magę. Warto podkreślić, że w ciągu ostatnich 8 miesięcy zdobył 5 medali w sportowych wydarzeniach Jiu-Jitsi i MMA ( 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy). Karol Jagielnik od 3 lat pełni służbę w Oddziale Celnym  w Medyce. Jest instruktorem samoobrony,
  • St. apl. Ignacy Fedak wywalczył złoty medal w kategorii GI, master 2, biały pas- 94,3 kg. Do tegorocznych sukcesów I. Fedaka w Jiu-Jitsu należą także złoty i srebrny medal zdobyte podczas Otwartego Turnieju o Puchar Miasta Oświęcim w kwietniu br. Od roku pełni służbę w rzeszowskich strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Gratulujemy Kolegom i życzymy dalszych sportowych sukcesów!